EZİNE'NİN HABER PORTALI

 

 Sizin Sesiniz....

 
 
 
       Anasayfa       |       Künye       |       Haber Arşivi       |       Site Haritası       |            İletişim         Online: 26
 
 

REKLAM ALANI 5

KIYASIYA MÜCADELE
28.02.2012 - Pazar gününü kurdukları sofralarda, mangallarıyla mesire alanına çevirdiler

GEYİKLİ DEVE GÜREŞİNDE PEHLİVANLARIN KIYASIYA MÜCADELESİ VARDI

Geyikli’ de geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen Deve Güreşi, pehlivan develerin kıyasıya mücadelelerine sahne oldu.  Geyikli Hürriyet Mahallesi Muhtarı Recai Yiğit’in himayesinde ve Geyikli işadamlarından Polat DÖNMEZ ''in Ana Sponsorluğunu yaptığı Deve Güreşi Ezine, Çanakkale, Bayramiç, Çan, Ayvacık, Burhaniye, Edremit, Havran ve Ege’den bir çok pehlivan devenin katılımıyla kıyasıya mücadelelere sahne oldu.

Deve Güreşine izleyici olarak katılanlar arasında, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Haluk Babaoğlu, Geyikli Belediye Başkanı M. Metin Salman, Gülpınar Belediye Başkanı Recep Şahin, Geyikli Esnaf Od.Bşk.Niyazi Tunçal, İş Adamları Cengiz Uysal ve Polat Dönmez ilk göze çarpan isimlerdi.

Güreşe katılımın havanında güzel olması sebebiyle bir hayli fazla olduğu gözlendi. Piknik havasında geçen Deve güreşine izleyici olarak gelenler Pazar gününü kurdukları sofralarda, mangallarıyla mesire alanına çevirdiler. Her yaştan güreş severin izlediği güreşte yaklaşık 100 civarında deve kıyasıya mücadele ederken, güreş severler uzun süre unutamayacakları güreşlere şahit oldular.

Güreşin ev sahipliğini yapan Muhtar Yiğit ve Güreş Komitesi güreşin en iyi şekilde geçmesi için ellerinden geleni yaptılar. Deve Güreşinde Belediye Başkanlığı Kupasında güreşin belki de en güzel güreşini gerçekleştiren Ezine’den Kankardeş 17 ve Bayramiç’ten Doktor Özeren Kupalarını Geyikli Belediye Başkanı Metin Salman’ın elinden aldılar.

Güreş hakkında görüşlerini aldığımız Recai Yiğit ; " Güreşimizin gerçekleşmesinde emeği geçen başta Ana Sponsorumuz İş Adamı Polat Dönmez'e,Belediye Başkanımız Metin Salman'a, Tertip Komitesindeki arkadaşlarımız Hüseyin Beceren, Ozan Erdoğan ve Zeki Erol'a, Baş Hakemimiz Ali Kahraman'a, Cazgırımız Kudret Mayacı'ya, Değerli esnaflarımıza, güreşimize gelen bütün herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu Deve Güreşimizi geleneksel olarak seneye Şubat ayının sonunda tekrar düzenleyeceğiz. "dedi.  


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Tags: ezine, news,newspaper,bozcaada,geyikli, assos, ayvacık, gülpınar,ayvacik,gulpinar,bayramiç,canakkale
 

Bu habere oy ver !

 ( 1 )
Bu haber toplam 1905 defa okunmuştur.
Yorum Yaz      Yazdır   

1905
Yorumlar (0)
 
REKLAM ALANI  6
BİROL  GÜNGÖRDÜ
ONLAR BİZİM İÇİN YAPTI, BİZ ONLAR İÇİN YAPAMAZMIYIZ ?
Rüzgar  Gülü
ADANIN KARŞI YAKASI DOST EZİNE

ÇOK OKUNANLAR


EZİNE'DE ŞOK VE YAS !

HEPİNİZİ ÖPTÜM(!)...

BU ESNAF CEZAYI HAKETMİY0r !

ESNAFIN HALİNDEN ANLAMIY0RLAR

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYDUNUZMU ?

UYSAL MARKET 11. ŞUBESİNİ ÇANAKKALE’DE AÇTI

Yorumlananlar

Süleyman Soylu Ezine'de

HALUK BABAOĞLU EZİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

“KUTAY” ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI

MERSİN'DEN MİSAFİRİMİZ VARDI

İZLENİMLER
Bugün;
5 Ziyaretçimiz
6 Gösterim
Dün;
3.762 Ziyaretçimiz
4.225 Gösterim
Toplam;
2.991.994 Ziyaretçimiz
6.504.190 Gösterim
 
 
 
       Anasayfa        |       Arşiv        |   Site Haritası       |        Künye         |       İletişim       ezineturk@hotmail.com

Bütün Telif Hakları Ezine Türk' e aittir. İzinsiz hertürlü yazı ve fotoğraf kopyalanamaz yayınlanamaz

© 2011 Ezine Türk