EZİNE'NİN HABER PORTALI

 

 Sizin Sesiniz....

 
 
 
       Anasayfa       |       Künye       |       Haber Arşivi       |       Site Haritası       |            İletişim         Online: 67
 
 

REKLAM ALANI 5

Bilim Adamlarına Fahri Hemşeri Beratı
07.08.2012 - Berat Belgeleri Belediye Başkanı Recep Şahin tarafından verildi.

Bilim Adamlarına "Fahri Hemşehri" Beratı


Ayvacık ilçesine bağlı Gülpınar Beldesi Belediye Başkanlığı tarafından aralarında alanlarında tanınmış bilim adamlarının da olduğu bazı kişilere "fahri hemşehri" beratı verildi.

Gülpınar Belediye Meclisi tarafından, beldede ikamet eden ya da beldenin yakınlarındaki sitelerde oturan, İTÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, Assos Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Nurettin Arslan, Apollon Smintheus Antik Kenti Kazı Başkanı Prof. Dr. Coşkun Özgünel, ODTÜ ile özdeşleşen Atatürk ve Devrimleri Anıtı adlı beton çalışması Türkiye'nin ilk soyut anıt heykelini yapan Prof. Dr. Tamer Başoğlu, Emekli Tuğgeneral Ali Er, ÇOMÜ öğretim üyeleri Prof. Dr. Muammer Karaayvaz ve Prof. Dr. Turan Takaoğlu, Türk Ekonomi Bankası Genel Müdürü Varol Civil ile Onkolog Dr. Süalp Tansan'a  " Fahri Hemşehrilik Beratı ” verilmesi kararı alındı.

Söz konusu kişilere, Gülpınar Belediyesi'nde düzenlenen  ve Belediye Meclisi Üyelerinin de hazır bulunduğu törenle " Fahri Hemşehrilik Beratı " Belediye Başkanı Recep Şahin tarafından verildi.

Belediye Başkanı Şahin, törende yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bu en şirin beldelerinden biri olan Gülpınar'da söz konusu kişilerle beraber yaşamaktan ve aynı ortamlarda bulunmaktan dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu belirterek,

"Sizler bizim önemli değerlerimizdensiniz. Sizlerin değerli katkıları ve beldemiz için düşündüğünüz değerli fikirleriniz beldemize hizmet noktasında bize ışık tutmaktadır. Sizin beldemizde gerçekleştirdiğimiz ve gerçekleştirmeyi planladığımız çalışmalarda yanımızda olduğunuzu bilmek, çalışmalarımızda bizlere heyecan ve güç katmaktadır" diye konuştu.

Törene katılan konuklar ise Gülpınar'da yaşamaktan her zaman mutluluk duyduklarını, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da beldenin yararına olacak her çalışmanı içinde yer alacaklarını kaydetti.

Tören, anı fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.

 

 
  Tags: ezine, news,newspaper,bozcaada,geyikli, assos, ayvacık, gülpınar,ayvacik,gulpinar,bayramiç,canakkale
 

Bu habere oy ver !

 ( 0 )
Bu haber toplam 704 defa okunmuştur.
Yorum Yaz      Yazdır   

704
Yorumlar (0)
 
REKLAM ALANI  6
BİROL  GÜNGÖRDÜ
ONLAR BİZİM İÇİN YAPTI, BİZ ONLAR İÇİN YAPAMAZMIYIZ ?
Rüzgar  Gülü
ADANIN KARŞI YAKASI DOST EZİNE

ÇOK OKUNANLAR


EZİNE'DE ŞOK VE YAS !

HEPİNİZİ ÖPTÜM(!)...

BU ESNAF CEZAYI HAKETMİY0r !

ESNAFIN HALİNDEN ANLAMIY0RLAR

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYDUNUZMU ?

UYSAL MARKET 11. ŞUBESİNİ ÇANAKKALE’DE AÇTI

Yorumlananlar

Süleyman Soylu Ezine'de

HALUK BABAOĞLU EZİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

“KUTAY” ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI

MERSİN'DEN MİSAFİRİMİZ VARDI

İZLENİMLER
Bugün;
1.196 Ziyaretçimiz
1.506 Gösterim
Dün;
3.762 Ziyaretçimiz
4.225 Gösterim
Toplam;
2.993.185 Ziyaretçimiz
6.505.690 Gösterim
 
 
 
       Anasayfa        |       Arşiv        |   Site Haritası       |        Künye         |       İletişim       ezineturk@hotmail.com

Bütün Telif Hakları Ezine Türk' e aittir. İzinsiz hertürlü yazı ve fotoğraf kopyalanamaz yayınlanamaz

© 2011 Ezine Türk