EZİNE'NİN HABER PORTALI

 

 Sizin Sesiniz....

 
 
 
       Anasayfa       |       Künye       |       Haber Arşivi       |       Site Haritası       |            İletişim         Online: 147
 
 

REKLAM ALANI 5

EZİNE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİNDE SICAK GELİŞMELER
28.07.2013 - Ezine Küçük Sanayi Sitesi için yer tespitinde bulunmak amacıyla ilçeye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileri incelemede bulundu.
EZİNE KÜÇÜK SANAYİ SİTESİ İÇİN BAKANLIK YETKİLİLERİ İNECELEMELERDE BULUNDULAR

Ezine Küçük Sanayi Sitesinin yer tespitinde bulunmak için Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından beklenen yetkililer  Ezine’ye gelerek incelemelerde bulundular.

Bilim,Teknoloji ve Sanayi Bakanlığı K.S.S. (Küçük Sanayi Siteleri) Yer Seçimi Şubesinden gelen Yer Seçimi Komisyon Üyeleri Nimetullah Erbaş ve Bülent Ayan’dan oluşan 2 kişilik Ekip,Ezine Küçük Sanayi Sitesi için incelemelerde bulunmak üzere Ezine’ye geldiler. Bakanlık yetkililerine bu ziyaretlerinde Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı Mehmet Özkan,Yönetim Kurulu Üyeleri Sebahattin Şahin, Mehmet Ay, Ahmet Hüner, Denetim Kurulu Üyeleri Kazım Çetinve Ufuk Uçak, Esnaf Odası 2. Başkanı Mehmet Akyün ile AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Fırat Akgün eşlik ettiler.

Ekip bu kapsamda Ezine’de, Küçük Sanayi Sitesinin yapımı için seçilen yerin Sanayi Sitesi Yapımına uygunluğu (Şehir Merkezine olan  uzaklığı, su ve yol durumu, kanalizasyon ve elektirik temini gibi konularda incelemelerde bulunarak, mevcut sanayi dükkanlarını görerek ilçenin sanayi sitesinde iş potansiyelini değerlendirip bu doğrultuda rapor hazırlamak için araştırmalarda bulundular.

İlk gün Ezine Küçük Sanayi Sitesinin yapılacağı yerde incelemelerde bulunan Bakanlık Temsilcileri, burada arazinin panoramik fotoğraflamasını yaptılar. Bu konuda Küçük Sanayi sitesi için gerekli olan şartları yerinde inceleyen Bakanlık Temsilcileri, mevcut arazinin sanayi sitesi yapımına uygun olduğunu belirttiler.

Daha sonra şu anda sanayi esnafının çalışmakta olduğu mevcut işyerlerinin bulunduğu sanayi bölgesi gezildi. Burada çeşitli görüntüler alarak mevcut işyerlerinin halini gören yetkililer hayretler içerisinde kaldılar. Bakanlık yetkilileri yeni yapılacak olan sanayi sitesinin Ezine için gerekliliğine vurgu yaparak hazırlanacak raporu bu şartları göz önüne alarak hazırlayacaklarını belirttiler.

Yetkililer daha sonra Ezine Belediyesi Fen İşlerine giderek, arazi ile ilgili eksik olan bir takım evrakların temini için Fen İşleri çalışanları ile görüştüler.

Daha sonra İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut’u ziyaret eden Bakanlık Yetkilileri, burada Kaymakam Karabulut’a Snayi Sitesindeki son durum hakkında bilgilendirmelerde bulundular. Buradan da gerekli evrak ve bilgi temininden sonra Esnaf Odasına geçildi. Esnaf Odasında Bakanlık yetkililerine yağmur yağdığı zaman Ezine Sanayi Bölgesinin durumunu gösteren fotoğraflar teslim edildi.

Ezine’de yaklaşık 2 gün kalan Bakanlık Yetkilileri, yaptıkları çalışma sonucu, Ezine’ye yapılacak olan Küçük Sanayi Sitesinin yeri ile ilgili bir sorun olmadığını belirterek, toplamış oldukları bilgi ve belgelerin Bakanlık’ta kurulan komisyona rapor halinde sunulacağını ve 1 ay içerisinde komisyon raporunun Ezine Küçük Sanayi Sitesinin Yönetim Kurulu Başkanlığına iletileceğini belirttiler.

Başkan Özkan ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada ; “  1 yıldır yapmış olduğumuz bir takım çalışmalar şimdilik gözle görülmüyor olsa da, bu bir yıllık süreçte Bakanlığın istemiş olduğu üyelerle ilgili bilgiler, arazinin parselasyonu, tapuları,  tapudaki şerhin kaldırılması ve tapu kadastrodan onaylatılması, en önemlisi yatırım planına alınması gibi prosedürler halledilmiş bulunmaktadır. Unutmamak lazım ki, bu kooperatifin 25 yıllık geçmişi var ve bu zamana kadar bu prosedürler ile ilgili hiçbir çalışma yapılmamıştır.

Bu çalışmaları bu kadar kısa bir sürede tamamlanmasında bize büyük katkıları olan başta AK Parti İlçe Başkanı Haluk Babaoğlu’na, Milletvekillerimiz sayın Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir’e Ezine Sanayi Esnafı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Bundan sonra yapılacak çalışmalar konusunda da Yerleşim Yeri ile ilgili Komisyon Raporu geldikten sonra Zemin Etüdü yapılacak. Bunun  içinde yine Bakanlıktan yetkililer gelecek. Daha sonra projelerin onaylanması ve inşaat ruhsatının alınacak ve bunların neticesinde Bakanlık buraya yapılacak olan iş yerlerinin projesini ihaleye çıkaracak. Bu sürecinde yılbaşına kadar tamamlanması için biz yönetim kurulu ve denetim kurulu arkadaşlarımla birlikte çalışmalarımıza süratle devam edeceğiz. Ezine için çok gerekli olan bu sanayi sitesinin yapılması için çalışanlara, maddi manevi destek veren esnaflarımıza, siyasilerimize çok teşekkür ediyoruz. Herkesten Allah razı olsun” dedi. 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
  Tags: ezine, news,newspaper,bozcaada,geyikli, assos, ayvacık, gülpınar,ayvacik,gulpinar,bayramiç,canakkale
 

Bu habere oy ver !

 ( 0 )
Bu haber toplam 1091 defa okunmuştur.
Yorum Yaz      Yazdır   

1091
Yorumlar (0)
 
REKLAM ALANI  6
BİROL  GÜNGÖRDÜ
ONLAR BİZİM İÇİN YAPTI, BİZ ONLAR İÇİN YAPAMAZMIYIZ ?
Rüzgar  Gülü
ADANIN KARŞI YAKASI DOST EZİNE

ÇOK OKUNANLAR


EZİNE'DE ŞOK VE YAS !

HEPİNİZİ ÖPTÜM(!)...

BU ESNAF CEZAYI HAKETMİY0r !

ESNAFIN HALİNDEN ANLAMIY0RLAR

ELİNİZİ VİCDANINIZA KOYDUNUZMU ?

UYSAL MARKET 11. ŞUBESİNİ ÇANAKKALE’DE AÇTI

Yorumlananlar

Süleyman Soylu Ezine'de

HALUK BABAOĞLU EZİNE BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI

“KUTAY” ERKEKLİĞE İLK ADIMI ATTI

MERSİN'DEN MİSAFİRİMİZ VARDI

İZLENİMLER
Bugün;
911 Ziyaretçimiz
1.010 Gösterim
Dün;
3.397 Ziyaretçimiz
3.845 Gösterim
Toplam;
3.001.013 Ziyaretçimiz
6.514.517 Gösterim
 
 
 
       Anasayfa        |       Arşiv        |   Site Haritası       |        Künye         |       İletişim       ezineturk@hotmail.com

Bütün Telif Hakları Ezine Türk' e aittir. İzinsiz hertürlü yazı ve fotoğraf kopyalanamaz yayınlanamaz

© 2011 Ezine Türk