Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

HALUK BABAOĞLU’NUN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
  • Ana Sayfa » Genel
  • 18 Eylül 2017 - 22:31:20
HALUK BABAOĞLU’NUN GAZİLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Ezine  Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Ezine  Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.; ” Ulusumuzun birlik ve beraberliği ile Cumhuriyetimizin bölünmez bütünlüğü adına özverinin en büyüğünü gösteren, vatan topraklarını korumak ve savunmak için […]

Ezine  Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Ezine  Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Babaoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi.;

” Ulusumuzun birlik ve beraberliği ile Cumhuriyetimizin bölünmez bütünlüğü adına özverinin en büyüğünü gösteren, vatan topraklarını korumak ve savunmak için üstün bir cesaret örneği göstererek en güç koşullar altında bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen kahraman şehit ve gazilerimizi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de ‘Mareşallik Rütbesi ve Gazilik Unvanı’ verilişinin 96 yıldönümünde bir kez daha şükran ve saygıyla anıyorum.

Şehit ve gazilerimiz en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, bağımsızlığı ve bütünlüğü için mücadele etmişler ve bizlerinde her zaman onur kaynağı olmuşlardır. Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 günü Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilmiş ve bu nedenle de her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

Yurdumuz topraklarını korumak ve savunmak için, üstün bir cesaret ve feragat örneği gösteren şehit ve gazilerimiz her zaman büyük onur ve gurur kaynağımız olmuşlar, ülkemizin huzuru, güvenliği için canları pahasına görev yaparak milletimize mal olmuşlardır.

Şanlı bayrağımızın bugün hür bir şekilde dalgalanması da bu eşsiz kahramanlarımızın gösterdiği üstün cesaretin bir sonucudur. Uğruna büyük bedeller ödenerek kazanılan vatanımız, bizlere şehit ve gazilerimizin en kutsal emanetidir. Onlardan kalan mirası ve emaneti korumak ise hepimizin görevidir.

Türk tarihi, kutsal vatan topraklarını kanlarıyla sulamış şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakarlıklarıyla elde edilen nice zaferlerle doludur. Gazi ve şehitlerimiz, bu vatan topraklarındaki varlığımızın birer sembolü ve güvencesidir.  Bugün de, ülkemize yönelen tehditlere karşı kendilerini siper eden kahraman askerlerimiz ve polislerimiz, aynı şuur ve fedakarlıkla görev yapmaktadırlar. Aziz milletimiz,  kutsal değerlerini, vatan  ve bayrak sevgisini her şeyin üstünde tutan, bu uğurda hayatlarını feda etmekten çekinmeyen kahramanlarımız sayesinde karşısına çıkan tüm badireleri atlatacak güce, dirayete, kararlılığa sahiptir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz.”

“GAZİLERİMİZ ONUR VE ŞEREFİMİZDİR”

15 Temmuz akşamı Türk tarihine altın harflerle yazılacak bir başarı hikayesi yazıldığını kaydeden Başkan Babaoğlu, ” 15 Temmuz  Şehit ve  Gazilerimiz o akşam büyük bir destan yazdı. Tarihin akışını değiştiren büyük mücadeleler vererek, canlarını hiçe sayarak vatan ve bayrak için hayatlarını feda etti.  Tankların altında ezildiler. Kurşunlara siper oldular.  Onlar tarihin akışını değiştirdi. Allah’ım onlara rahmet eylesin. Gazilerimize acil şifalar versin. Eğer o şehitler olmasaydı, halkımız meydanlara dökülmeseydi, bizler bugün yaşamayacaktık. İhanet çetesine karşı o gece, Milli Mücadelemizi, ikinci bir Kurtuluş Savaşı’nı verdik. Tıpkı  Kurtuluş Savaşında olduğu gibi milletimizin her ferdi o gece ülkesi  ve milleti için ölüme koştu. O gece vatandaşlarımız varlığımız, birliğimiz, kardeşliğimiz, vatanımız, bayrağımız ve özgürlüğümüz uğrunda hiç çekinmeden canını ortaya koymuştur. Bu bilinçle, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazi ve malüllerimizi de minnet, sevgi ve saygıyla selamlıyor, aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerimle başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla anıyor, değerli ailelerine saygılarımı sunuyorum”

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz