Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Kansu’nun Hedefi; “Genç, Dinamik ve Kavgasız Meclis”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 15 Eylül 2017 - 18:38:20
">
  Kansu’nun Hedefi; “Genç, Dinamik ve Kavgasız Meclis”

  “Kavgasız Meclis Yaratmak İstiyoruz” Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim zamanı yaklaştıkça yeni gelişmelerle heyecan artıyor. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in kendi yönetimindeki isimleri başkan adayı olarak işaret etmesinin ardından yönetimin ortak adayı olan Başkan Yardımcısı Mustafa Kansu, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Kansu, komite seçimlerinin ardından nasip olursa, meclisin takdiri olursa Yönetim Kurulu […]

  “Kavgasız Meclis Yaratmak İstiyoruz”

  Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim zamanı yaklaştıkça yeni gelişmelerle heyecan artıyor. ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Bülend Engin’in kendi yönetimindeki isimleri başkan adayı olarak işaret etmesinin ardından yönetimin ortak adayı olan Başkan Yardımcısı Mustafa Kansu, bugün bir basın toplantısı düzenledi.

  Kansu, komite seçimlerinin ardından nasip olursa, meclisin takdiri olursa Yönetim Kurulu Başkanlığına aday olduğunu belirtti.

  Truva Otel’de yaptığı basın toplantısında bir yola çıktığını belirterek konuşmasına başlayan Mustafa Kansu, 8 Ekim’de yapılacak Çanakkale Ticaret Odası seçimlerinde Başkan Aday Adayı olduğu belirtti.

  “NASİP OLURSA BAŞKANLIĞA TALİBİM”

  Bazı istişarelerin ardından bu kararın alındığına yaptığı vurgunun ardından konuşmasına şöyle devam etti: “Nasip olursa ilk önce kendi komitemizle ilgili bir çalışma yapacağız. Komitemizdeki arkadaşlar bizi  takdir eder de meclise getirirlerse, ardından meclisteki arkadaşların da takdiri olursa başkanlığa talibiz. Hizmet edebilecek, bir şeyler üretebilecek ve Çanakkale’ye bir şeyler katabileceksek bir bu işe talibiz. Arkadaşlarımızın takdiri ile inşallah başkanlığa aday olacağız.”

  Kısa açıklamasının ardından basın mensuplarının önerilerini dinleyip sorularına cevap veren Kansu, adaylık sürecinde yönetimdeki isimlerle sorun yaşandığına dair sorulara, arkadaş olduklarını ve hiçbir sorun yaşanmadığı cevabını verdi. Haberlerin ardından yapılan görüşmelerde arkadaşlarıyla birlikte yürümeye devam edeceklerini ifade etti.

  Yönetim Kurulu hakkındaki soruya ise ilk hedefinin kendi komitesinde meclis üyesi olduğunu, meclise geldikten sonra başkan adayı olabileceğini belirterek cevap veren Kansu, yönetimindeki isimleri henüz açıklayamayacağını çünkü 6500 üyenin 4500 üyesinin aktif olduğunu, seçme ve seçilme hakkının olduğunu kaydetti. Çanakkale için projesi olan, çalışmak isteyen insanlarla yürümek istediğini de belirten Kansu, “Biz kavga etmeyen, genç, düzgün bir meclis üretmeye çalışıyoruz. Yeni çıkan arkadaşlarımızın da hepsi düzgün arkadaşlar. Önemli olan, düzgün bir meclis yaratırsak düzgün bir yönetim kurulu olur. Komiteler meclisi, meclis yönetim kurulunu tetikler. Bunlar bir sinerji yaratır ve iş üretmeye başlar. Ancak yatan bir meclis yatan bir yönetim üretir. Hesap sorulmadığı zaman insanlar rahatlar. Biz bunu istemiyoruz. Bizi ittirecek, yürütecek insanlar olsun istiyoruz. Çanakkale menfaatine çalışacak bir kurumuz. Hepimiz Çanakkale için çalışacağız, kimin olduğunun önemi yok.”

  “ÇANAKKALE BİR ŞEYLER KAZANSIN DERDİNDEYİZ”

  Projeleri ile ilgili de konuşan Kansu Troia Yılı için ciddi bir çalışma yürüttüklerini ve 2018’de tüm enerjilerini bu projeye vereceklerini belirtti ve dünyada Trioa’nın adını duymayanın kalmayacağını vurguladı. Kansu, konuşmasına fikir babası olduğu Ezine’de oluşturulan Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi vererek devam etti. Özellikle Çanakkale’nin tarımının da değerlendirileceği, köylünün çıkarını düşünerek Gıda İhtisas OSB’yi yaptıklarını ifade etti. Kansu, “Çevremizdeki ovalarda üretilen ürünleri bir kutu içerisinde rafa gelebilmesi ve daha uzun ömürlü olması bunun ticaretinin sanayi boyutuna taşınması amacındayız.” diyerek konuşmasına “Çanakkale bir şeyler kazansın bunun derdindeyiz” ifadeleriyle son verdi.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz