Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Kaya ; “Tohumluk Mısır üretiminde Üreticilerimiz Zarara Uğramamalı”
 • Ana Sayfa » Gündem
 • 22 Ağustos 2018 - 12:27:49
">
  Kaya ; “Tohumluk Mısır üretiminde Üreticilerimiz Zarara Uğramamalı”

  Kaya ; “Bölgemizde tohumluk mısır üretimi yaptıran firmalar, mısır alım fiyatlarını günümüz girdi fiyatları ve güncel döviz kuru ile tekrar hesaplayarak üreticilerimizin zarar görmemelerini sağlamalıdırlar.” Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale bölgesinde yapılan tohumluk mısır üretimi ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.   Kaya yaptığı açıklamada şunları ifade etti.   “Tarım üretiminin […]

  Kaya ; “Bölgemizde tohumluk mısır üretimi yaptıran firmalar, mısır alım fiyatlarını günümüz girdi fiyatları ve güncel döviz kuru ile tekrar hesaplayarak üreticilerimizin zarar görmemelerini sağlamalıdırlar.”

  Çanakkale Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Kaya, Çanakkale bölgesinde yapılan tohumluk mısır üretimi ile ilgili yazılı basın açıklamasında bulundu.

   

  Kaya yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

   

  “Tarım üretiminin çok kıymetli ve değerli olduğu bölgemizde, tohumluk mısır üretimi gerek verimli topraklarımız gerekse bilgili ve tecrübeli üreticilerimiz sayesinde istikrarlı ve başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

   

  Tohumluk Mısır üretimi bölgemizde ciddi bir potansiyele sahip olduğundan üretim yaptırmak isteyen firmalar bölgemizi seçmektedir. Bu yıl yapılan sözleşme, o dönemin şartlarında, o günkü girdi maliyetlerinde ve doların 4,5 TL olduğu seviyelerde hazırlanıp imzalanmıştır. Ancak hasat döneminin yaklaştığı şu günlerde ülkemiz üzerinde ABD ve onun tetikçilerinin oynadığı bir takım oyunlarla, döviz fiyatlarının ciddi şekilde artmasından dolayı sözleşme tarihindeki fiyatlarla günümüz fiyatları büyük oranda farklılık göstermektedir. Bu da üreticilerimizi büyük bir zarara uğratacaktır.

   

  Bölgemizde tohumluk mısır üretimi yaptıran firmalar, aydınlık yarınlarımız ve üretimin önümüzdeki yıllarda da artarak devam edebilmesi için ellerini taşın altına koyarak mısır alım fiyatlarını günümüz girdi fiyatları ve güncel döviz kuru ile tekrar hesaplayarak oluşan olumsuz piyasa koşullarından üreticilerimizin zarar görmemelerini sağlamalıdırlar.

  Üreticilerimiz daha kaliteli ürünler yetiştirmek için azimle gece gündüz çabalarken firmaların da kazanç sağladıkları bu topraklardaki üreticileri koruyup kollaması gerekmektedir. Zaman birlik olma zamanıdır. Firmalarımızın sesimize kulak vererek işin kazanç boyutunu bir kenara bırakmaları, bu zor günlerin atlatılarak birlik ve beraberlik içerisinde ülkemizin refaha kavuşması için üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeleri gerekmektedir.

   

  Bu sayede kendine güveni kuvvetli olan üreticilerimizin, gücüne güç katarak önümüzdeki yıllardaki üretimlerini olumlu yönde geliştirecekleri ve bu zor günlerde kendilerinin yanında olan firmaları unutmayacakları bilinmelidir.

   

   

  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz