Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

Ezine Belediyesinden Beş Bin Kişiye Aşure İkramı

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Kılıçdaroğlu Adalet Kurultayının 2. Gününde Conkbayırına Yürüdü
 • Ana Sayfa » Genel
 • 27 Ağustos 2017 - 09:47:11
">
  Kılıçdaroğlu Adalet Kurultayının 2. Gününde Conkbayırına Yürüdü

  CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde kurmayları ve partililer ile birlikte Conkbayırı’na Çanakkale’de 57’nci Alay’a Saygı Yürüyüşü’ne katıldı. Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, Çanakkale Destanı’nın bir anlamda burada yatanların, bütün Türkiye’nin destanı olduğunu belirtirterek, “Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bize güzel bir Türkiye’yi emanet ettiler. Bu güzel Türkiye’de hepimiz adalet içinde beraber yaşamalıyız. Bu güzel Türkiye’de hepimiz birlikte, […]

  CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, beraberinde kurmayları ve partililer ile birlikte Conkbayırı’na Çanakkale’de 57’nci Alay’a Saygı Yürüyüşü’ne katıldı.

  Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada, Çanakkale Destanı’nın bir anlamda burada yatanların, bütün Türkiye’nin destanı olduğunu belirtirterek, “Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bize güzel bir Türkiye’yi emanet ettiler. Bu güzel Türkiye’de hepimiz adalet içinde beraber yaşamalıyız. Bu güzel Türkiye’de hepimiz birlikte, huzur içinde yaşamalıyız” dedi.

  Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Çanakkale’nin Eceabat ilçesine bağlı Kocadere Kamp Alanı’nda dün başlayan ve 4 gün sürecek olan ‘Adalet Kurultayı’nda ikinci gün programı kapsamında 57. Alay yürüyüş yolundan Conkbayırı’na yaklaşık 6 kilometre yürüyüş gerçekleştirildi. Kurultayın yapıldığı kamp alanında sabah saat 05.30’da çorba ve hoşaf içilmesinin ardından başlayan yürüyüşte CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı. Conkbayırı Şehitler Anıtı’nda son bulan yürüyüş sonrası Kılıçdaroğlu, anıta üzerinde ‘Adalet’ yazılı çelenk bıraktı.

  Geceyi, Adalet Kurultayı’nın yapıldığı Kocadere kamp alanındaki karavanda geçiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, saat 05.30’da ikramın yapıldığı standın başına geldi. Bir bardak kırık buğday çorbası ve bir bardak da hoşaf alan Kılıçdaroğlu, her yıl 25 Nisan sabahı binlerce izcinin yer aldığı 57. Alay Vefa Yürüyüşü güzergahında yürüdü. Bir süre elindeki çorba ve hoşaf bardağını yudumlayarak yürüyen Kılıçdaroğlu’na, kurmayları ile birlikte çok sayıda partili de eşlik etti.

  Kılıçdaroğlu’nun 6 kilometrelik Conkbayırı yürüyüşüne çok sayıda Jandarma Özel Harekatçı ile komando eşlik edip, güvenlik önlemi aldı. Sağlık ekipleri de yürüyüşte yer aldı. Beyaz bir gömlek ve siyah bir kumaş pantolon giyip spor ayakkabı ve spor bir mont ile yürüyen Kılıçdaroğlu, 6 kilometrelik mesafeyi 1 saatte kat ederek, Conkbayırı’na ulaştı.

  CHP lideri Kılıçdaroğlu, 57. Alay yolundan Conkbayırı’na yapılan 6 kilometrelik yürüyüş ardından anıta, üzerinde ‘Adalet’ yazılı çelenk koydu.

  Saygı duruşunun ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi.

  “57. Alay sabah kalktılar buğday çorbasını içti, şekersiz üzüm hoşafı ve yarım ekmekle sabah kahvaltılarını yaptılar. Bugün bizim geldiğimiz yoldan buraya geldiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk onlara, ‘Ben size taarruz etmeyi değil, ölmeyi emrediyorum’ dedi ve 57’nci alay bu topraklarda son buldu. Hayatını bu topraklar için verdiler. Bayrakları için verdiler. Anneleri, babaları, çocukları, torunları ve bu ülkenin geleceği için verdiler. ‘Gömelim gel seni desem tarihe sığmazsın’ diyen Çanakkale Destanı, bir anlamda burada yatanların destanıdır. Bütün Türkiye’nin destanıdır. Onları rahmetle anıyoruz. Onlar bize güzel bir Türkiye’yi emanet ettiler. Çanakkale Destanı, Çanakkale’nin geçilmez olduğunu bize anlattı ve bir başka destanı yazdı. O destan Kurtuluş Savaşı destanıdır. 26 Ağustos’ta Büyük Taarruz başladı ve 30 Ağustos’ta Türkiye bağımsızlığını bir anlamda düşmanlarını denize dökerek kazandı. Tarihimizi iyi bilmeliyiz. Eğer bize güzel bir Türkiye bıraktılarsa, bu güzel Türkiye de hepimiz adalet içinde yaşamalıyız. Bu güzel Türkiye’de hepimiz birlikte yaşamalıyız ve bu güzel Türkiye’de hepimiz huzur içinde yaşamalıyız. Adalet Kurultayımızın teması da budur. Mehmetçiklerimizi andık. Komutanlarımızı andık. Onların yaşadıkları, savaştıkları topraklarda, sabah yine onların kalktığı saatlerde kalktık. Onların içtiği çorbaları içtik. Onların içtiği hoşafları içerek buralara geldik. Biz bu ülkede hep birlikte huzur içinde yaşamak istiyoruz. Onlar hayatlarını verdiler. Bizler çocuklarımıza güzel bir Türkiye’yi vermeliyiz. Hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Benimle beraber yürüyüşe katılan bu arkadaşlarıma, hayatını veren erine, komutanına şükran borçluyuz. Onları her zaman, her ortamda, her yerde saygıyla, minnetle, şükranla anacağız. Allah rahmet eylesin diyoruz.”

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz