EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

EZİNE’LİLER KURTULUŞ GÜNÜNDE HALK KONSERİNDE “ASEF” VE “RADİYE TÜREDİ” KONSERİ VE MEHTERAN GÖSTERİSİ İLE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Rahmi Koç Müzesi Gezici “MÜZEBÜS”ü Ezine’de
 • Ana Sayfa » Genel
 • 18 Aralık 2017 - 04:43:12
">
  Rahmi Koç Müzesi Gezici “MÜZEBÜS”ü Ezine’de

  Rahmi M. Koç Müzesinin Türkiye’nin her yerindeki öğrencilere ulaşmak için hayata geçirdiği “Müzebüs” ün yeni durağı Ezine oldu. Rahmi Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş ulaşım, iletişim, kuvvet-hareket ve çevre bilinciyle ilgili teknolojik gelişimi gösteren ve aralarında, Buhar makinesi, kronometre, radyometre, telgraf, gramofon, güneş saati, güneş pilli araba vb. 70 objenin bulunduğu gezici “Müzebüs”, Türkiye’nin her yerindeki […]

  Rahmi M. Koç Müzesinin Türkiye’nin her yerindeki öğrencilere ulaşmak için hayata geçirdiği “Müzebüs” ün yeni durağı Ezine oldu.

  Rahmi Koç Müzesi koleksiyonundan seçilmiş ulaşım, iletişim, kuvvet-hareket ve çevre bilinciyle ilgili teknolojik gelişimi gösteren ve aralarında, Buhar makinesi, kronometre, radyometre, telgraf, gramofon, güneş saati, güneş pilli araba vb. 70 objenin bulunduğu gezici “Müzebüs”, Türkiye’nin her yerindeki öğrencilere ulaşmak için hayata geçirdiği proje kapsamında geldiği Çanakkale’de Ezine ilçesine bağlı Geyikli İlkokuluna geldi.

  Kısıtlı imkanlar ve uzaklık gibi nedenlerle müzeye gelemeyen öğrencilere ulaşmak amacıyla Rahmi Koç Müzesi’nin 2003 yılından bu yana sürdürdüğü gezici müze geleneği “Müzebüs”, bu kez Geyikli İlkokulunu ziyaret etti.

  Rahmi Koç Gezici Müze Eğitim Uzmanları tarafından öğrencilere tarihe ışık tutan eserler hakkında bilgiler verildi. Verilen bilgilerle öğrenciler teknolojinin nasıl bir değişim geçirdiğini öğrenme fırsatı buldular.

  Rahmi Koç Gezici Müzesinin okullarını ziyareti için bir süre önce talepte bulunduklarını söyleyen Geyikli İlkokulu  Müdürü Oğuz Gökhan Develioğlu, “Gezici Müzenin ziyaret programına bizim okulla birlikte Çanakkale toplam 3 okul dahil edildi. Öğrencilerimizin istek ve hayallerine kulak vererek onların derslerde gördükleri ancak sadece gözlerinde canlandırabildikleri objeleri birebir görmelerine imkan sağlayarak, hem derslerini, hem de hayatı çok daha iyi kavrayabilmelerine katkıda bulunan Rahmi Koç Gezici Müze yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

  “MÜZEBÜS” Öğretmeni Tayfun Karabacak’ta yaptığı açıklamada, öğrencilerin ayağına müzeyi götürerek eğitimlerine paralel olarak dersler verdiklerini ifade ederek, “Öğrencilerin isteklerine ve hayallerine kulak veriyoruz. Derslerde gördükleri konuları gözlerinde canlandırabilmeleri güç olabiliyor. Objeleri birebir gördüklerinde ise hem derslerini hem de hayatı çok daha iyi kavrayabiliyorlar. Çanakkale’de de son okulumuz olan Geyikli İlkokulunu ziyaret ettik. Burada öğrencilerimizin ilgisi bizleri çok memnun etti. Burada çocuklarımıza Müze bilincinin yanı sıra, ulaşım, iletişim ve çevre bilinci hakkında müzeden getirmiş olduğumuz objeler üzerinden ders anlattık. Umarım faydalı olmuştur. Çocuklarımızın beğendiğini düşünüyoruz. Amaç tamamen eğitime destek olmak. Çocukların kitaplarında gördüğü şeyleri bire bir görmelerini sağlayarak onlara deneyim yaşatmaya çalışıyoruz” dedi.

  Rahmi Koç Gezici Müzesi, 2003 yılından bu yana iletişim, kuvvet-hareket ve çevre bilinciyle ilgili teknolojik gelişimi gösteren 70 objeyi çocuklarla buluşturuyor. Bu objeler arasında buhar makinesi, kronometre, radyometre, telgraf, gramofon, güneş saati ve güneş pilli arabalar bulunuyor.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz