Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

SINIFTAN İÇERİ “ÇAT KAPI” MEHMET AKİF ERSOY GİRDİ
 • Ana Sayfa » Genel
 • 28 Aralık 2017 - 05:00:32
">
  SINIFTAN İÇERİ “ÇAT KAPI” MEHMET AKİF ERSOY GİRDİ

  Milli Şair ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, 81. ölüm yıldönümünde, Çanakkale’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü ve GESTAŞ A.Ş.’nin işbirliğinde “Çat Kapı” projesi kapsamında, il genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlikle anıldı. Mehmet Akif Ersoy kılığındaki tiyatro oyuncuları “Çat Kapı” girdikleri sınıflarda öğrencilere şairin dilinden öğütlerde bulundu. Öğrenciler ise ani gelişen bu olay karşısında […]

  Milli Şair ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy, 81. ölüm yıldönümünde, Çanakkale’de İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Kültür Müdürlüğü ve GESTAŞ A.Ş.’nin işbirliğinde “Çat Kapı” projesi kapsamında, il genelinde ortaokul öğrencilerine yönelik etkinlikle anıldı.

  Mehmet Akif Ersoy kılığındaki tiyatro oyuncuları “Çat Kapı” girdikleri sınıflarda öğrencilere şairin dilinden öğütlerde bulundu. Öğrenciler ise ani gelişen bu olay karşısında ise şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çanakkale’de ilk kez yapılan bu etkinlikle il genelinde 7 bin ortaokul öğrencisine Mehmet Akif Ersoy hatırlatıldı.

  Proje kapsamında Cumhuriyet Ortaokulu’nda mini bir tiyatro gösterimiyle çat kapı sınıflara giren dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver ve Mehmet Akif Ersoy kılığındaki tiyatrocular, öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un hayatını ve yazdığı birbirinden anlamlı şiirleri anlatarak o günleri yaşamalarını sağladı.

  Mizansen gereği, ilk olarak sınıfa giren Tanrıöver, öğretmene Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un okula geldiğini ve sınıfta öğrencilerle buluşmak istediğini söyledi. Bunun üzerine öğretmen Tanrıöver’e izin vererek, Mehmet Akif Ersoy’u sınıfa davet etti. Milli Şair Mehmet Akif Ersoy sınıfa girerek, hayatı ve yazdığı birbirinden anlamlı şiirleri öğrencilerle paylaştı. Aniden karşılarında dönemin Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi Tanrıöver’i ve Mehmet Akif Ersoy’u gören öğrenciler ise şaşkınlıklarını gizleyemedi.

  Düzenlenen programla ilgili İl Milli Eğitim Müdür Osman Özkan, “Kültür İl Müdürlüğümüzün organize ettiği, GESTAŞ’ın da paydaşı olduğu program çerçevesinde Milli Şairimiz, üstadımız Mehmet Akif Ersoy ‘u hatırlamak, anmak adına sizlerle buluşturmak istedik. Gerçekten İstiklal Marşı’na ne söylesek az. Her defasında okuduğumuzda yüreğimiz kabarıyor, cesaretimiz, kahramanlığımız artıyor” dedi.
  İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Dokuz ise, “Mehmet Akif Ersoy ‘un 81. ölüm yıldönümünde onu rahmet ve minnetle anıyoruz. Aynı zamanda bize bu toprakları vatan kılan aziz şehitlerimizi en güzel şekilde anlatan şiirleri de kaleme alan İstiklal Marşı’mızın dev şairi Mehmet Akif Ersoy. Bu anlamlı günde bu küçük ama belki etkileyici etkinlikle sizleri buluşturduk, kavuşturduk. Ben Çanakkale’yi ve Çanakkale Savaşlarını ondan daha iyi ve daha güzel bir şekilde anlatan bir şair görmedim” dedi.

  MEHMET AKİF ERSOY’UN MİRASINI GELECEK NESİLLERE YAYMAK EN ÖNEMLİ GÖREVİMİZ

  GESTAŞ Kurumsal İletişim Müdürü Yusuf Aydın ise, “Mehmet Akif Ersoy kişiliğiyle, dinine bağlılığıyla, samimiyetiyle olan duygularını İstiklal Marşımıza yansıttı. Bizlerin de hem bireysel olarak, hem toplumsal olarak ve de kurumsal olarak aslında onun bu mirasını gençlere, gelecek nesillere yaymak en önemli görevimiz olmalı. Biz de bu vesileyle buradayız. İnşallah sizlerde bir etki bırakabilmişizdir” dedi.

   

   

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz