Avrupa Şampiyonu Türkiye!

Avrupa Şampiyonu Türkiye!

Çanakkale’de Fetö’nün “Kara Kuvvetleri Yapılanması” Operasyonunda 12 Tutuklama

Çanakkale’de Fetö’nün “Kara Kuvvetleri Yapılanması” Operasyonunda 12 Tutuklama

Turan, “Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dostuna karşı merhametli”

Turan, “Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dostuna karşı merhametli”

Ayvacık’ta Yüzme Coşkusu

Ayvacık’ta Yüzme Coşkusu

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK VURGUSU

ÇANAKKALE İŞ DÜNYASINDAN BİRLİK VURGUSU

TURAN : “Alan Kılavuzlarımız Yasal Statüye Kavuştu”
 • Ana Sayfa » Sağlık
 • 6 Şubat 2016 - 14:11:25
">
  TURAN : “Alan Kılavuzlarımız Yasal Statüye Kavuştu”

  AK Parti Grup Başkanvekili Turan, şehitliklerde rehberlik hizmeti veren, o yörenin insanları olan alan kılavuzlarının, çıkan kanunlarla yeni düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu belirtti. AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in Alan Kılavuzları’nın mağduriyetlerini gidermek için verdiği kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda yasalaştı. Turan : “Verdiğimiz kanun teklifi muhalefetin engellemesine […]

  07022016_14_0001

  AK Parti Grup Başkanvekili Turan, şehitliklerde rehberlik hizmeti veren, o yörenin insanları olan alan kılavuzlarının, çıkan kanunlarla yeni düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu belirtti.

  AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider’in Alan Kılavuzları’nın mağduriyetlerini gidermek için verdiği kanun teklifi TBMM Genel Kurulu’nda yasalaştı.

  Turan : “Verdiğimiz kanun teklifi muhalefetin engellemesine rağmen yasalaştı ve alan kılavuzlarımız yasal statüye kavuşmuş, kazanılmış hakları iade edilerek mağduriyetleri giderilmiş oldu’ ‘Kanunla ayrıca ihtiyaç duyulması halinde Alan Başkanlığımıza, alan kılavuzlarının sayısının artması için eğitim düzenleme imkanı tanınıyor.”

  AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı sınırlarında görev yapacak alan kılavuzlarıyla ilgili verdikleri kanun teklifinin, muhalefetin engellemesine rağmen yasalaştığını belirterek, ‘Alan kılavuzlarımız yasal statüye kavuşmuş, kazanılmış hakları iade edilerek mağduriyetleri giderilmiş oldu’ ifadesini kullandı.

  Turan, yaptığı yazılı açıklamada, 2014’te çıkarılan 6546 sayılı Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Kurulması Hakkında Kanun’un, şehitlik bölgesindeki bütün faaliyetlerde Alan Başkanlığı’nı sorumlu ve yetkili kıldığını anımsattı.

  Şehitliklerde rehberlik hizmeti veren, o yörenin insanları olan alan kılavuzlarının, çıkan kanunlarla yeni düzenlemeye ihtiyaç duyduğunu ifade eden Turan, şunları kaydetti:

  “AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider ile alan kılavuzlarının mağduriyetlerini gidermek için kanun teklifi verdik. Verdiğimiz kanun teklifi, muhalefetin engellemesine rağmen yasalaştı ve alan kılavuzlarımız yasal statüye kavuşmuş, kazanılmış hakları iade edilerek mağduriyetleri giderilmiş oldu. Çanakkale’nin sorunlarının siyaset üstü tutumla çözülmesi gerekiyor. Keşke muhalefet partileri bu mağduriyetin giderilmesi için destek vermiş olsaydı. Kanunla ayrıca ihtiyaç duyulması halinde Alan Başkanlığımıza, alan kılavuzlarının sayısının artması için eğitim düzenleme imkanı tanınıyor. Bu güzel haberi günlerdir bekleyen, Meclis çalışmalarını takip eden alan kılavuzlarımıza, Çanakkale’ye, şehitliğimize hayırlı olsun.”

   

  07022016_14_0002 07022016_14_0003 07022016_14_0004

  • Etiketler
  • Yorumla

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz