“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

Olcay Kılavuz: “Türk Andından Vazgeçmez”

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

TROAS KATI ATIK BELEDİYELER BİRLİĞİ TOPLANTISI AYVAVCIK’TA YAPILDI

Turan: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”
Turan: “Bu Sene Eğitime Ayrılan Bütçe 135 Milyarı Buldu”

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bu sene eğitime ayrılan bütçenin 135 milyarı bulduğunu söyledi.   2018-2019 yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle Lapseki’deki Plevne Ortaokulu’nun açılış törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı AK Partili […]

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, bu sene eğitime ayrılan bütçenin 135 milyarı bulduğunu söyledi.

 

2018-2019 yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle Lapseki’deki Plevne Ortaokulu’nun açılış törenine Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, Lapseki Kaymakamı Tahir Şahin, Lapseki Belediye Başkanı AK Partili Eyüp Yılmaz, Umurbey Belediye Başkanı AK Partili Sami Yavaş, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve veliler ile öğrenciler katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çanakkale’de eğitim-öğretim yılının tüm velilere ve öğrencilere hayırlı olmasını dileyen AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan törende yaptığı konuşmada, “Yollar, köprüler, hanlar, hamamlar hepsi yapılır. Ama en önemli yatırım eğitime olan yatırımdır. Türkiye’miz her sahada büyümeye devam edecek. Konjektür olarak zaman zaman inmeler çıkmalar olacaktır. Dövizden kaynaklı sıkıntı va. Ama ekonominin tek meselesi asla döviz değildir. Yatırım, istihdam, ihracat, üretim hepsiyle beraber baktığımızda ortaya çıkan tablo ekonominin verilerini ortaya koyar, değerlendirilir. O yüzden zaman zaman ivme artsa da inse de bir gerçek var ki yıl 2002 bu ülkenin eğitim bütçesi 15 milyar civarında. Bu sene 135 milyarı buldu. Bu yatırımları onurla gururla devam ettireceğiz. Ülkemiz artık eski Türkiye değil. Her alanda daha ciddi projeler, yatırımlar hayata geçecek” dedi.

 

“Lapseki’miz asla eski Lapseki değil” diyen Turan, “Lapseki’mizin kayıtlı 9 bin aracı var. Bu bir şeyi gösteriyor. Türkiye beraber büyüyor. İşçisi, çiftçisi, memuru, öğretmeni hep beraber büyüyeceğiz. Büyümeye devam edeceğiz. Çünkü bu ülkenin toprakları kıymetli topraklar. Şehitlerimizin emanet ettiği topraklar. Atatürk gençlerine güvendi. Bizler de ufak tefek sorunları bir kenara bırakarak, ülkenin büyümesi için hep beraber özellikle bu 5 yıl gayret edeceğiz. Biz bu toprakların çocuklarıyız. Makamlar gelir geçer. Anne ve babamız burada. Görevler biter. Mezarımız burada olacak. O yüzden Lapseki’ye çok büyük yatırımları yapmaya devam edeceğiz. Biz demokrasinin büyümesini, yatırımların büyümesini istiyoruz. Küçük ülke olursak, gündemimiz küçük olacak” dedi.

 

Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kesilen kurdele ile okulun açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından Plevne Ortaokulu’ndaki 20 derslikte 500 öğrenci çalan ilk ders zili ile dersbaşı yaptı. Vali Orhan Tavlı ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ile beraberindeki protokol üyeleri sınıfları gezerek, öğrencilerle sohbet etti.

 

Öte yandan, Çanakkale’de, 2018-2019 yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte il genelinde 75 bine yakın öğrenci ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte ders başı yaptı.

 

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz