Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

Küçükkuyu’da Cinayet; “Tetik Köftenin Sahibi Ersin Tetik Öldürüldü”

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

AYVACIKLI’LAR ÇELİK’LE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞADI

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

Nuriye Karaağaç Sonsuzluğa Uğurlandı

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

KÜÇÜKBAŞ HAYVAN YETİŞTİRİCİLİĞİ YATIRIMCILARI TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ.

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan, Gelibolu-Eceabat Arası Tünel İnşaatını Gezdi

Turan ; “, Bugün 44 ambulansımızın Çanakkale’mize hizmet etmesi en büyük hizmetimiz, gururumuz”
 • Ana Sayfa » Genel
 • 25 Şubat 2018 - 07:23:34
">
  Turan ; “, Bugün 44 ambulansımızın Çanakkale’mize hizmet etmesi en büyük hizmetimiz, gururumuz”

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 yeni ambulansın teslim törenine katıldı.   5’i Sağlık Bakanlığı’ndan 1’i de Özel İdareden olmak üzere toplam 6 ambulansın Çanakkale’ye resmi kabul törenini gerçekleştirdiklerini aktaran AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, “Şaka değil, 2002 yılında 3 ambulans […]

  AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 yeni ambulansın teslim törenine katıldı.

   

  5’i Sağlık Bakanlığı’ndan 1’i de Özel İdareden olmak üzere toplam 6 ambulansın Çanakkale’ye resmi kabul törenini gerçekleştirdiklerini aktaran AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, “Şaka değil, 2002 yılında 3 ambulans varmış Çanakkale’de. Bu gün  ezbere bir iş yapmadığımızın en güzel fotoğrafı bu. Bugün bu 6 ambulans ile beraber Çanakkale’nin 44 ambulansı oldu. 3’ün 5, 7, 9 olmasından bahsetmiyorum. 3 ambulansımız varmış, bugün 44 ambulansımızın Çanakkale’mize hizmet etmesi en büyük hizmetimiz, gururumuz. Tabi buna bağlı personelimizin artması bir fayda. Hastalarımıza acil ulaşma imkanı bir başka fayda. Allah kimseye ihtiyaç halinde bırakmasın ama ambulans ihtiyacı, olduğu zaman nasıl çabuk gelmesi talebi olduğunu herkes bilir ve yaşar. O yüzden bırakın 6’yı, bırakın 40’ı bir tek ekstra ambulansın bile çok büyük kıymeti olduğunu düşünüyorum. Artık Çanakkale’mizde ihtiyaç halinde Ankara’dan, İstanbul’dan uçak ambulansının yanında, sabit bizde olan helikopter ambulansımız, sahil ambulansımız gibi çok farklı imkanlarla beraber sağlıkta çok büyük bir mesafeyi hep beraber aldık” dedi.

   

  450 yataklı Çanakkale Devlet Hastanesinin bir süre önce fiilen hizmete girdiğini hatırlatan Turan şöyle devam etti; “Eksiğimiz fazlamızı geçiyorum. Ama büyük bir işimiz var orada. Onları hızlıca bitireceğiz. Hemen 1-2 ay içerisinde de üniversitemizin 550 yataklı yeni hastanemiz hizmette olacak. İnşaatı bitti, taşınma süreci başladı. 450 yataklıyı daha yeni bitirdik, açtık. 550 yataklı üniversite hastanemizi 1-2 ay içerisinde açıyoruz. İlçelerimize geçmiyorum bile. Ama ‘insanı yaşat ki, devlet yaşasın’ anlayışının en güzel karşılığı bizim bu tarz sağlı hizmetlerimizdir. Dünyanın dört tarafına gidiyoruz, geziyoruz, görüyoruz. İmkan buldukça hastanelere gidiyorum. Avrupa başta olmak üzere, sözüm ona gelişmiş çok ülkede aslında Türkiye’de kadar sağlığa ulaşım imkanı olmadığını yaşayarak görüyorum. Bize zaman zaman 3-5 dakika bekleyince kızan arkadaşlarımız oluyor. Çok kısa hesap farkları olduğunda sitem eden arkadaşlarımız oluyor. Ama dünyanın gelişmiş ülkesi diye ifade edilen yerlerde bile çok daha büyük sıkıntılarla sağlık hizmetine erişildiğini biraz okuyup bakarsak hep beraber görürüz. Ama buna rağmen söylüyorum; biz daha çok, daha iyi yapmak durumundayız. Bu millet aziz bir millet. Çanakkale şehitlerinin torunları, 15 Temmuz’da meydana çıkanlar, buraları geçilmez kılanlar kıymetli insanlar. O yüzden ne kadar çok iş yaparsak, ne kadar üretirsek yeterli olmaz. Tabiri caizse ‘mız mız’ yapma hakkımız olmaz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz.

  Türk askerinin Afrin’de olduğu dönemde yatırımların devam ettiğini belirten Turan, “Askerimiz Afrin’de. Eski yılarda bu ülkede iki tane bürokrat birbirine kitap attı diye krizler oldu. Bankalar battı, enflasyon patladı, faiz coştu. Ama şimdi askerimiz bir başka ülkenin içerisinde olmasına rağmen, yani ekonomi olarak bedeli olmasına rağmen hala yatırımlarımız devam ediyor. Sabahtan beri açılış yapıyoruz. Bunun yanında Ezine OSB’sini mi anlatayım, 2018 Troia Yılı’nı mı anlatayım, köprüyü mü anlatayım, yollar, tüneller, okullar… Her tülü imar yatırımı eskisinden daha fazla ve hızlı halinde devam ediyor. Bırakın güvenlik gerekçesiyle başka ülkede olmayı, daha büyük sıkıntılar da olsa bunu göğüslemek, kucaklamak artık Türkiye için sıradan bir iş. Türkiye artık farklı bir ülke, eski Türkiye yok. Eski Türkiye’ye örnek olsun diye çok küçük bir rakam vereceğim; yıl 2002 toplam bütçemiz 120 milyar. Bu sene 2018 bütçesinde sadece sağlık yatırımı 127 milyar. Türkiye bu kadar değişti. Buna bağlı olarak yatırımlar, STK’lar, bürokrasi, siyaset hepsinin toparlanması ve çalışması lazım. İşimiz çok, daha çok işi yapacağız, üreteceğiz inşallah. Çanakkale’de sağlık şuan dönüşüm içerisinde, hastaneler, taşımlar, diğer bölümler. Zor olduğunu biliyorum çalışanlar için kolay değil. Ama sağlık Tapu Müdürlüğü, Nüfus Müdürlüğü gibi değil. ‘Yarın gel yaparız’ tarı bir şey değil. İmkan varsa çabuk yapacağız. Bu milletin sağlığı ile ilgili her türlü imkanı sağlamak için gece gündüz çalışacağız” diye konuştu.

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz