Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Turan ; “Ezine Gıda OSB Çanakkale’nin ve Türkiye’nin projesidir”
  • Ana Sayfa » Genel
  • 31 Mayıs 2018 - 20:27:20
Turan ; “Ezine Gıda OSB Çanakkale’nin ve Türkiye’nin projesidir”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’nin Ezine ilçesine yapılacak 150 futbol sahası büyüklüğündeki, 8 bin kişinin çalışacağı Gıda İhtisas Organize Snayi Bölgesi (OSB) Türkiye’nin projesidir.” dedi AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Ezine’ye gerçekleştirilen Gıda Organize Sanayi bölgesine ziyarette bulunarak incelemelerde bulundu. Türkiye’nin gıda sanayisi olma yolunda büyüyen Ezine’ye bin 500 dönüm alan […]

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Çanakkale’nin Ezine ilçesine yapılacak 150 futbol sahası büyüklüğündeki, 8 bin kişinin çalışacağı Gıda İhtisas Organize Snayi Bölgesi (OSB) Türkiye’nin projesidir.” dedi

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan Ezine’ye gerçekleştirilen Gıda Organize Sanayi bölgesine ziyarette bulunarak incelemelerde bulundu.

Türkiye’nin gıda sanayisi olma yolunda büyüyen Ezine’ye bin 500 dönüm alan üzerine kurulacak olan Gıda Organize Sanayi bölgesine hükümet kanadından ziyaretler gelmeye devam ediyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gıda İhtisas OSB’nin kurulmasının planlandığı ve halen dere ıslahının yapıldığı bölgede incelemelerde bulundu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Turan burada gazetecilere yaptığı açıklmada; “Seçim çalışmalarımıza bugün Ezine’de devam ediyoruz. Ezine’de biliyorsunuz Türkiye’nin bir projesi Çanakkale’nin bir projesi olan Ezine Gıda OSB’sine başlıyoruz. Dere ıslahı çalışmaların olduğu yerdeyiz. Buraya bin 500 dönüm alan tahsis yapıldı. Bakın bazen biz bunu anlatmakta zorluk çekiyoruz. Sadece bin 500 dönümün bile ne olduğunu hemşerilerimiz düşünse bunun ne kadar büyük proje olduğunu anlaşılacağını düşünüyorum. Bin 500 dönüm kaba bir hesapla 150 tane futbol sahası demek o kadar büyük bir alanda burada 8 bin kişinin ekmek yiyeceği ailelerini de hesaba katarsak 30 bin 40 bin kişinin istifade edeceği devasa bir tesisten bahsediyoruz. Ezine, Bayramiç, Ayvacık’ın toplam elektrik tüketiminden daha fazla burada tüketilecek böyle bir tesis bence Çanakkale’nin köprüsü ne kadar kıymetliyse Ezine Gıda OSB’si  de o kadar kıymetli çünkü buradaki istihdam buranın elması, armudu, peyniri, zeytini, zeytin yağı ve sütü  olduğu sürüce devam edecek yani burası  ölünceye kadar devam edecek  bir proje o yüzden Çanakkale’nin kaderi olacak bir proje sadece Ezine’mizin değil tüm bölgemizin imarına ekonomisine tarımına katkı sağlayacak projedir. Bin 500 dönüm içerisinde çok farklı iş kollarının sadece tarım olmak kaydıyla yer bulacağı istihdam üreteceği yer. Şuan biz tam ortasında ki dere ıslahını geziyoruz. Yakın zamanda kamulaştırmaları bitti biliyorsunuz imar planları da bitti. Bununla ilgili artık şirketlere bunların verilme süreci başlayacak ve 2019’un sonun 2020’nin başlarında burada yavaş yavaş dumanların tütmeye başladığını göreceksiniz. Bunun hayali bile çok keyifli çok onurlu bir iş her türlü makam ve mevki geçer ama en büyük hatıralarımızdan bir tanesi buradaki OSB’nin tarım gıda OSB’sinin Çanakkale’mize kazandırılması olacak. Ben çok onurluyum gururluyum burayla ilgili çünkü çocuklarımız artık köyden kentte değil kentten köye gitmeye çalışacaklar, çiftçimizin ürettiği ürün kıymetliyse değerliyse neden şehre gelsin yeni dönemde göreceksiniz buradaki etiketleme dondurma paketleme ihracat imkanları arttıkça çok daha farklı bir tabloyla karşılaşacağız. Kaldı ki bizim bölgemiz aynı zamanda bir hayvancılık bölgesi ve şehri süt üretimi çok fazla ancak bizim süt üretimimiz uluslararası standartların dışında olduğu için AB’ye bazı konularda uymadığı için sadece iç bölgemizde satılıyordu. Ama yeni dönemde sütle ilgili buradaki süreçler hayvanın besisinden sağlıklı olmasından toparlanmasına kadar süreçler eğer o OSB standartlarına gelirse elbette gelecek o zaman Avrupa ihracatında önü açılacak yani Türkiye’nin kendi kendisine yeten bir ülke değil Türkiye’den Avrupa başta olmak üzere dünyaya süt ihracat edecek bölge haline çalışacağız. Bu sütün kalitesinin artmasına da OSB standartlarına bağlı olacak” dedi.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz