Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Babaoğlu ; “Bizim için öncelikli olan çocuklarımızın ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğidir”

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

Ayvacık’ta Jandarma’dan Göçmen Kaçakçılarına Ağır Darbe

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

“MEME KANSERİ KADERİNİZ OLMASIN ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR”

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

Ezine’de Jandarmanın Trafik Denetimleri Sürüyor

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

ÇANAKKALE ÜLKÜ OCAKLARI’NDAN “CUMHURİYET ŞÖLENİ”

Vergi Haftası Ezine’de Kutlanmaya Başlandı
  • Ana Sayfa » Genel
  • 27 Şubat 2018 - 06:01:08
Vergi Haftası Ezine’de Kutlanmaya Başlandı

Vergi Haftası’nın 29. yılı, Ezine’de gerçekleşen ziyaretlerle kutlanmaya başlandı. Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanmaya başlayan ve her yıl Şubat ayı sonunda kutlanan Vergi Haftası’nın 29’uncusu Ezine’de kutlanmaya başladı. Bu yıl 26 Şubat-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanan 29’uncu Vergi haftası nedeniyle Ezine […]

Vergi Haftası’nın 29. yılı, Ezine’de gerçekleşen ziyaretlerle kutlanmaya başlandı.

Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanmaya başlayan ve her yıl Şubat ayı sonunda kutlanan Vergi Haftası’nın 29’uncusu Ezine’de kutlanmaya başladı.

Bu yıl 26 Şubat-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanan 29’uncu Vergi haftası nedeniyle Ezine Mal Müdürü Serpil Bulunmaz Obruk ve beraberindeki personel Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu ziyaret etti.

Mükelleflerin gönüllü vergi ödeme alışkanlıklarının artırılması için Vergi Haftası kutlamalarını her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade eden Bulunmaz Obruk, hafta dolayısıyla il genelinde çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceğini belirtti.

Konuklarını makamında ağırlayan ve ziyaretten dolayı teşekkür ederek hafta ile ilgili değerlendirmede bulunan Kaymakam Tuna, bir ülkenin ekonomisinin güçlü olmasının yolunun düzenli vergi toplanmasından geçtiğini belirterek, verginin kutsal olduğu ve ödenen vergiler ile ülkenin daha çok gelişeceği gerçeğini vurguladı.   Vergi bilincinin topluma aksettirilmesi yönünden vergi dairelerine ve personeline çok önemli işler düştüğü, vergilerin mükelleflerin gönül rızası doğrultusunda alınmasının önemini vurgulayan Kaymakam Tuna, özellikle okullarda bu bilincin verilmesinin çok önemli olduğu ifade ederek, “Devlet ve Hükümet sunduğu hizmetleri topladığı vergiler ile gerçekleştirmektedir. Özveri ile çalışan tüm Defterdarlık personelimizin ‘Vergi Haftası´nı en içten dileklerimle kutluyor, mükelleflerimizin bol kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

Konuklarının Vergi Haftası’nı kutlayan ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Babaoğlu, toplumda vergi bilincinin geliştirilmesine yönelik tüm çalışmalara bu güne kadar her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonrada destek olacaklarını ifade ederek, ödenen vergilerin vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü belirtti Belediye Başkanı Babaoğlu, vergi gelirlerinin artması ile verilen hizmetlerin artacağına vurgu yaparak, “Vergi konusunda toplumun tüm kesimlerinin hassas davranması gerektiğine inanıyorum. Vergi vermek kutsal bir görev. İnsanlar vergilerini dürüstçe ülke adına, ilçemiz adına vermeliler. Ben bu anlamda ilçemiz insanlarının duyarlı olduklarını düşünüyorum. Ezine  Mal Müdürlüğü olarak da sizin de bu konuda oldukça hassas davrandığınızı biliyorum. Toplumdaki vergi bilincini geliştirmek adına yapacağınız tüm etkinliklere katkıda bulunmaktan büyük mutluluk ve keyif alacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

Karşılıklı sohbet havasında devam eden ziyaretlerde Malmüdürü Bulunmaz Obruk ve çalışanları tarafından Kaymakam Tuna ve Belediye Başkanı Babaoğlu’na çiçek buketi takdim edilip kokart takılırken,  ziyaretin anısına fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi. 

  • Etiketler

The comments are closed.

ANKET

Sitemi nasıl buldunuz?

Fotoğraf Albümleri
Video Galerileri
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz