TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

TEVFİKİYE KÖYÜNDE EV PANSİYONCULUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Bülent Turan “Türkiye Batarsa Okyanuslar Karışır”

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

Ezine’de Palyatif Bakım Merkezi hizmete açıldı

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

TOBB MARMARA BÖLGESİ ODA/BORSA BAŞKANLARI TOPLANTISINA BAŞKAN KAYA ÜZEN KATILDI

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

GAZİ’YE BİR ÖDÜL DAHA ; “Ezine Gazi Ortaokulu Atık Pil Toplama’da İl 1.si Oldu”

Vergi Haftası Ezine’de Kutlanmaya Başlandı
 • Ana Sayfa » Genel
 • 27 Şubat 2018 - 06:01:08
">
  Vergi Haftası Ezine’de Kutlanmaya Başlandı

  Vergi Haftası’nın 29. yılı, Ezine’de gerçekleşen ziyaretlerle kutlanmaya başlandı. Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanmaya başlayan ve her yıl Şubat ayı sonunda kutlanan Vergi Haftası’nın 29’uncusu Ezine’de kutlanmaya başladı. Bu yıl 26 Şubat-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanan 29’uncu Vergi haftası nedeniyle Ezine […]

  Vergi Haftası’nın 29. yılı, Ezine’de gerçekleşen ziyaretlerle kutlanmaya başlandı.

  Vergi bilincinin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi, verginin gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla ilk olarak 1990 yılında kutlanmaya başlayan ve her yıl Şubat ayı sonunda kutlanan Vergi Haftası’nın 29’uncusu Ezine’de kutlanmaya başladı.

  Bu yıl 26 Şubat-04 Mart 2018 tarihleri arasında kutlanan 29’uncu Vergi haftası nedeniyle Ezine Mal Müdürü Serpil Bulunmaz Obruk ve beraberindeki personel Kaymakam Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu’nu ziyaret etti.

  Mükelleflerin gönüllü vergi ödeme alışkanlıklarının artırılması için Vergi Haftası kutlamalarını her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlandığını ifade eden Bulunmaz Obruk, hafta dolayısıyla il genelinde çeşitli etkinliklerin gerçekleşeceğini belirtti.

  Konuklarını makamında ağırlayan ve ziyaretten dolayı teşekkür ederek hafta ile ilgili değerlendirmede bulunan Kaymakam Tuna, bir ülkenin ekonomisinin güçlü olmasının yolunun düzenli vergi toplanmasından geçtiğini belirterek, verginin kutsal olduğu ve ödenen vergiler ile ülkenin daha çok gelişeceği gerçeğini vurguladı.   Vergi bilincinin topluma aksettirilmesi yönünden vergi dairelerine ve personeline çok önemli işler düştüğü, vergilerin mükelleflerin gönül rızası doğrultusunda alınmasının önemini vurgulayan Kaymakam Tuna, özellikle okullarda bu bilincin verilmesinin çok önemli olduğu ifade ederek, “Devlet ve Hükümet sunduğu hizmetleri topladığı vergiler ile gerçekleştirmektedir. Özveri ile çalışan tüm Defterdarlık personelimizin ‘Vergi Haftası´nı en içten dileklerimle kutluyor, mükelleflerimizin bol kazançlı bir yıl geçirmelerini diliyorum” dedi.

  Konuklarının Vergi Haftası’nı kutlayan ve ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Babaoğlu, toplumda vergi bilincinin geliştirilmesine yönelik tüm çalışmalara bu güne kadar her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonrada destek olacaklarını ifade ederek, ödenen vergilerin vatandaşa hizmet olarak geri döndüğünü belirtti Belediye Başkanı Babaoğlu, vergi gelirlerinin artması ile verilen hizmetlerin artacağına vurgu yaparak, “Vergi konusunda toplumun tüm kesimlerinin hassas davranması gerektiğine inanıyorum. Vergi vermek kutsal bir görev. İnsanlar vergilerini dürüstçe ülke adına, ilçemiz adına vermeliler. Ben bu anlamda ilçemiz insanlarının duyarlı olduklarını düşünüyorum. Ezine  Mal Müdürlüğü olarak da sizin de bu konuda oldukça hassas davrandığınızı biliyorum. Toplumdaki vergi bilincini geliştirmek adına yapacağınız tüm etkinliklere katkıda bulunmaktan büyük mutluluk ve keyif alacağımızı bilmenizi isterim” dedi.

  Karşılıklı sohbet havasında devam eden ziyaretlerde Malmüdürü Bulunmaz Obruk ve çalışanları tarafından Kaymakam Tuna ve Belediye Başkanı Babaoğlu’na çiçek buketi takdim edilip kokart takılırken,  ziyaretin anısına fotoğraf çekimi de gerçekleştirildi. 

  • Etiketler

  The comments are closed.

  ANKET

  Sitemi nasıl buldunuz?

  Fotoğraf Albümleri
  ÖNE ÇIKANLAR
  Video Galerileri
  Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz