3 Temmuz 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

15 PERAKENDE SATIŞ ELEMANI, İŞBAŞI EĞİTİM PROGRAMI İLE KURSA BAŞLADI

Hem işverenler hem de iş arayanlar için önemli bir çalışma imkânı sunan İŞKUR’un işbaşı eğitim programı kapsamında Çanakkale İŞKUR ve Migros Ticaret A.Ş arasında imzalanan sözleşme ile 15 kişilik yeni bir kursa başlandı. 

Yeni kurs öncesi Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ali Çalışkan, Çanakkale SGK İl Müdürü Hilmi Ercan, Migros Ticaret A.Ş İnsan Kaynakları Müdürü Özkan Birlik, Migros Ticaret A.Ş Çanakkale Müdürü Pınar Atasoy ve İş ve Meslek Danışmanı Ahmet Şarman ile 15 kursiyer bir araya geldi. Kursiyerlere ve işveren yetkililerine hayırlı olsun dileklerinde bulunan Çanakkale İŞKUR İl Müdürü Ali Çalışkan ‘‘Bu kursumuzda ağırlıklı genç arkadaşlarımızı görüyorum ve bundan büyük mutluluk duyuyorum. Genç istihdamlarımız ülkemizin bugünkü ekonomik zorluklarını aşmasında lokomotif görevi üstlenecekler. Sizlerle birlikte ülkemiz için üretmeye, çalışmaya ve istihdam kazandırmaya devam edeceğiz.’’ açıklamasında bulundu.

Ülkemizin önemli perakende firmalarından olan ve Çanakkale’de her geçen yıl artan mağaza sayısı ile büyüyen Migros Ticaret A.Ş ile geçen yıldan bu yana 8 İşbaşı Eğitim Programı düzenlendiği, 31 kişinin katıldığı bu kurslar sonunda toplamda 17 kişinin istihdam edildiği açıklandı.