18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Belediyesinin AK Partili Belediye Meclis Üyeleri tarafından, 2 adet çınar ağacı toprakla buluşturularak yarınlara miras bırakıldı.

Kısa süre önce Bülent Ecevit Caddesi üzerinde bulunan tarihi çınar ağacı yılların verdiği yorgunluk, olumsuz hava koşulları, yerel yönetimlerin bugüne kadar bir türlü göstermediği ilgisizlik ve bakımsızlıktan dolayı çürümüştü.

Her an yıkılarak çevreye olumsuz sonuçlar çıkararak can ve mal kaybına sebep olabilecek bu tarihi asırlık çınar ağacı Ezine Belediyesi tarafından bir süre önce kesilmişti.

Bu durumda çınar ağacının Ezine ile özdeşleşmiş olduğu ve ilçenin tarihi dokusunu yansıttığı ve diğer nedenlerle birçok kişinin tepkisini çekmiş ve Ezine Belediyesi bu konuda çok eleştiri almıştı.

Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ve Ezine Belediyesinin AK Partili Belediye Meclis Üyeleri, tarihi çınarın anısını yaşatmak amacıyla iki adet yetişkin çınar ağacını Ulu Cami yanındaki park alanına dikti.

Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Arat, Ümit Şen, Mustafa Fakılı ve Kürşad Aka Konuyla ilgili olarak yaptıkları ortak açıklamada, “ Gölgesinde nice nesillerin büyümesi ve nice sohbetler yapılması dileğiyle iki adet çınar ağacını dikiyoruz. Daha güzel bir Ezine için hep birlikte elimizden ne geliyorsa yapmak istiyoruz. Park alanı içindeki uygun yerlere dikilen iki adet Çınar ağacının uzun yıllar boyunca bir hatıra olarak kalmasını diliyoruz”  dedi.