Sal. May 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

2 Eski Gitti 6 Yenisi Geldi

4 min read

Geyikli Belediyesine Çevre Bakanlığı, Türkiye Belediyeler Birliğinden Bahçelievler Belediyesinden kazandırılan 6 adet yeni araç için belde meydanında bir tören düzenlendi. Törende ayrıca engelli wc, sağlık kabini ve bebek bakım odasının açılışı da gerçekleştirildi.

Belediye Binası önünde gerçekleşen araç teslim ve açılış törenine AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, AK Parti İl Başkanı Naim Makas, çevre ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, ÇTSO Yön. Kur. Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇTB Meclis Başkanı Abdullah Deniz, partililer, STK Başkan ve temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Oruçoğlu, göreve geldikleri günden bu yana Geyikli’ye hizmet yolunda çok çalıştıklarını ve Geyikli’yi her yönden hak ettiği yere getirmek içinde çok çalışmaya devam edeceklerini belirterek, “Çanakkale’mizin bir şansı var demiştim. İki Milletvekilimiz sayın Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu Çanakkale’ye gönlünü koymuş demiştim. Ben Geyikli’ye bir vefa borcum var diyerek bu taşın altına elimi koymuştum. Hayırlısıyla bize verilen görevi başarıyla sonuçlandırarak seçimleri kazandık. Ve kazandığımız günden itibaren bir gün bile durmadık. Gece gündüz Geyikli için ne yapabiliriz diye hep mücadele verdik. Sayın Vekilimiz Bülent Turan bize şöyle demişti. “Seçildiğiniz zaman gelin 2 elinizle bizim yakamıza yapışın, bizi bırakmayın” demişti. Bizde seçildik ve o günden bu yanada kendilerini bırakmadık. Sağ olsunlar göreve geldiğimiz bugüne kadar bu kısa sürede Türkiye Belediyeler Birliğinden, Çevre Bakanlığından ve kardeş belediye olduğumuz Bahçelievler Belediyesinden 6 adet sıfır kilometre hizmet aracını Belediyemize kazandırdık. İnşallah bundan sonraki süreçte de Geyikli’ye hizmet sevdamız yolunda hiç durmadan, yılmadan, bıkmadan usanmadan yürüyüp Geyikli’mizi bölgemizin parlayan yıldızı haline getirmek için çok çalışacağız” dedi.  

Araç teslim töreninde konuşma yapan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, 6 adet aracın Geyikli halkına hayırlı olmasını dilediğini ifade ederek; “Geyikli özel bir belde, Bozcaada’ya açılan bir kapı. Bu beldeye özel bakıyoruz. Özel baktığımızdan dolayı özel bir başkan önerdik çok şükür olsun bugün çok güzel işler yapıyor. Turizm Çanakkale’nin kaderi bu bölgenin ekmeği. Tüm dünyada Türkiye’de turizm dayanırken Çanakkale bu daralmayı yaşamadı. Bunun en büyük sebebi Troya yılı oldu.  Teslim aldığımız belediyede Avcılar belediyesinin birkaç aracı vardı. Araçları almak için çaba sarf ettiler ve araçları aldılar. Biz bir tane muhalif belediye başkanına yardım etmemezlik yaptık mı bu yakışmaz. Biz muhalif olabiliriz ama bayrağımız, vatanımız tek. Avcılar belediyesinin yaptığını çok ayıp olarak karşılıyorum. Hizmet yapınca AK Partili veya CHP’li faydalanmayacak. Hizmetin partisi olmaz. 2020 yılı içerisinde izin ve yazışmaları bitirilecek olan 2021 yılında ise hizmete girecek olan doğalgaz için ilk kazmayı beldeye vurmayı hedefliyoruz. Bizim başlayıp bitirmediğimiz iş yok hamd olsun. Geyikli’ de turizm ve evlerde termal su kullanılması için çalışmalar başladı, inşallah önümüzdeki günlerde bu proje hayata geçecek. Bu millet bize sahip çıktı. Bizde elimizden geldiğince çalışıp çabalayacağız. Geyikli hizmetin tadına yeni varmaya başladı. Daha yeni başlıyoruz. Bölgenin ayağa kalkması için hep beraber çalışacağız. 4 bin’lik beldeye 6 ay içerisinde 6 araç aldık. Türkiye eski Türkiye değil, Geyikli eski Geyikli değil. Öz güvenle ülkemize sahip çıkacağız“ dedi.

Konuşmaların ardından araçlar için kurban kesildi, kurdele kesim töreni yapıldı ve dualar edildi. Ardından Beldeye kazandırılan sağlık kabini, bebek bakım odası ve engelli wc nin açılışıda yapıldı.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.