30 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

23 NİSAN DA HASTANEDE YATAN ÇOCUKLAR UNUTULMADI

Çanakkale Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin ve Huriye Demircioğlu Ek hizmet binasında tedavi gören çocuklar,23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle düzenlenen etkinlikte eğlendi.

Etkinlikle ilgili Genel Sekreter Uzm. Dr. Kerim Yeşildağ; “Hastanemizde düzenlenen etkinliğe Sayın Valimiz Orhan Tavlı ve eşi Hanımefendi ile protokol üyelerinin katılımları bizleri ve çocuklarımızı çok mutlu etti. Tüm Türkiye de ve Çanakkale’mizde büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan’ı bizde hastanemizde yatan çocuklarımızla ve aynı coşkuyla kutlamak istedik. Bizlere verdikleri desteklerinden dolayı çalışma arkadaşlarımla birlikte Sayın Valimize ve Hanımefendiye teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın en kısa sürede sağlığına kavuşmasını dileyerek bayramlarını kutluyorum.” açıklamasında bulundu.

Hastane personeli çocukların yüzlerindeki küçük bir tebessüme şahit olabilmek için hastanenin giriş, koridor ve çocuk servisini büyük bir heyecanla süsledi.  Çanakkale Devlet Hastanesinin ev sahipliği yaptığı etkinlikte Vali amcalarını görmek çocuklara büyük moral oldu. Hastane personeli, çocuklar ve animasyon ekibi tarafından coşkuyla karşılanan Sayın Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı serviste yatan çocukları tek tek ziyaret etti. Çocuklarla sohbet edip onlara hediyelerin yanı sıra tedavi aşamasında sağlık çalışanlarına verdikleri desteklerinden dolayı üstün cesaret belgesi vererek bayramlarını kutladı.

Ayrıca 23 Nisan günü bebeğini kucağına alan Çanakkale Devlet Hastanesinde görevli Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Başak Topçu Akyüz’ü ziyaret eden Sayın Vali ve Hanımefendi, ilk bayramını yaşayan bebek Beyza Akyüz’e doğum hediyesini takarak vatana ve milletine hayırlı evlat olması temennisinde bulundular.

Vali amcaları yatan çocukları ziyaret ederken personel çocukları ve etkinliğe katılabilecek durumda olan çocuklar diledikleri motiflerle yüz boyaması yaptırarak, oyunlar oynayıp dans ettiler.

 

 

 

About Post Author