20 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

23 Nsan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ezine ilçesinde törenlerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Ezine ilçesinde törenlerle kutlandı. İlk tören Atatürk Anıtı ve parkında gerçekleşti. Buradaki törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Doğan tarafından Atatürk Anıtına çelen sunuldu. Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören sona erdi.

Bayram dolayısıyla resmi tören Gazi İlkokulunda gerçekleşti. Buradaki törene Çanakkale Vali Yardımcısı Can Aksoy, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, 3. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanı Jandarma Yarbay Turgay Şavir, Askerlik Şube Başkanı Personel Yüzbaşı Engin Us, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Hüseyin Özkan, İlçe Emniyet Müdürü Alper Pasinli, Ezine Meslke Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç.Dr. Mehtap Özden, ak Parti İlçe Başkanı Fırat Akgün, diğer protokol üyeleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma okulun 3/B sınıfı öğrencisi Nihan Gül Seyhan tarafından yapıldı.

Program akışı şöyle gelişti.

  • 2/C SINIFI ÖĞRENCİSİ Ömer Kürşat Atik’in “Arkadaşlar” şiir sunumu.
  • 1/B ve 1/C sınıfı öğrencilerinin hazırladığı “ANADOLU ATAEŞİ” gösterisi
  • 1/D sınıfı öğrencisi İlknur Sayar’in şiir okuması
  • 2/C sınıfının hazırladığı “TİRİDİNE BANDIM KAŞIK OYUNU” gösterisi
  • 3/A sınıfının hazırladığı “HOŞ GELİŞLER OLA” adlı gösteri sunumu
  • 2/A sınıfının hazırladığı “OYNAYA OYNAYA GELİN” adlı şarkı sunumu

Törende daha sonra 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenen resim ve şiir yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Vali Yardımcısı Can Aksoy, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve 3. Jandarma Er. Eğ. Tb. Komutanı J.Yrb. Turgay Şavir tarafından verildi.

Programın 2. Bölümü şöyle oldu.

  • 2/B sınıfının hazırladığı “DÜNYA ÇOCUKLARININ KARDEŞLİĞİ” Müzikli Gösterisi
  • 3/B sınıfının hazırladığı “SEVGİ ÇİÇEKLERİ” adlı gösteri
  • 3/B sınıfının hazırladığı KORO sunumu
  • Okulun 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları gösterisi.

EZİNETÜRK (www.ezineturk.com) ve TROJAN NEWS (www.trojanews.com)  Ailesi olarak, böylesine mükemmel bir programı hazırlayıp sunan başta yarınlarımızın teminatı, geleceğimiz ve umudumuz olan kocaman yürekli çocuklarımızı, Gazi İlkokulu Müdür ve idarecilerini,  öğretmenlerini, Halk Oyunları Eğitmeni Özge Layık’ı, velileri ve emeği geçen herkesi yürekten kutluyoruz.