13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

24 Kasım Öğretmenler Günü Ezine’de Törenle Kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Ezine’de gerçekleşen tören ve programla coşkuyla kutlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ilk tören Atatürk Anıtı ve Parkında gerçekleşti. Törende İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından buradaki tören sona erdi.

Öğretmenler Günü dolayısıyla Ezine Öğretmenevinde bir program düzenlendi. Program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman tarafından yapılmasının ardından, mesleğe yeni başlayan öğretmenler adına Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Hüseyin Yılmaz tarafında yapıldı.

Programın devamında yıl içerisinde emekli olan öğretmenler Ezine Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden Betül Yenigün, Ezine ÇPA Lisesinden Erol Darıcı ve Geyikli İlkokulundan Handan Karadan’a Hizmet Şeref Belgeleri Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan tarafından verildi.

Emekli öğretmenler adına Betül Yenigün tarafından yapılmasının ardından, ilçe genelinde öğretmenler günü kutlamaları çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Arat ve İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak tarafından hediyeleri verildi.

Program canlı müzik eşliğinde yemek ikramı ile sona erdi.

Tören ve Programa İlçe Kaymakamı Dr. Hacı Atrslan Uzan, Belediye Başkan Vekili Mehmet Arat, İlçe Jandarma Komutanı Gürkan Irak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Ünsal, kurum amir ve müdürleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, okulu müdürleri ile öğretmenler ile emekli öğretmenler katıldı.   

 

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye