9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, Ezine’de törenle kutlandı.

Ezine’de  Atatürk Anıtı ve Parkında Atatürk Anıtı’’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin konmasıyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.

Ardından Ezine Askerlik Şubesi Başkanı ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Engün Us tarafından günün anlamını ve önemini belirten konuşma yapıldı. Us yaptığı konuşmasında, Türk tarihinin dönüm noktasında kazanılan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini sağlamlaştıran büyük zaferin 95. Yıldönümünü gururla kutlamanın heyecanı içinde olduklarını belirterek, “Her safhası özveri ile kahramanlıklar ile dolu olan bu zafer, aziz yurdumuza ve bağımsızlığımıza kasteden işgal kuvvetlerinin karşısında Türk Ordusunun ortaya koyduğu eşsiz bir eserdir. Anadolu halkı tek bir yumruk olarak iç ve dış odakların ihanetleri karşısında ve yokluklar içerisinde büyük fedakarlık gösterdiği Kurtuluş Savaşında en son Başkomutanlık Meydan Muharebesini de kazanarak kesin zafere ulaşmıştır” dedi.

Törende daha sonra Cevatpaşa Ortaokulu öğrencisi Kader Akarsu tarafından şiir okundu.

Atatürk Anıtı ve parkında sona eren törenden sonra Çanakkale Vali Yardımcısı Ömer Faruk Ateş, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve Askerlik Şubesi Başkanı Per.Yzb. Engin Us Kaymakamlık Makamında tebrikleri kabul etti.