25 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

33 Yıl Aradan Sonra Aynı Sıcaklıkta Aynı Arkadaşlıkla Aynı Ruhla

Ezine Lisesi ve Ortaokulunda aynı sınıflarda eğitim gören sınıf arkadaşları 33 yıl sonra düzenledikleri  etkinlikte biraraya gelerek hasret giderdiler.

Ezine Lisesi ve Ortaokulunda aynı sınıfta eğitim görmüş sınıf arkadaşları 33 yıl sonra Çanakkale’nin nezih mekanlarından “Elmalı Bahçe” de düzenledikleri  yemek etkinliğinde buluşarak bir araya geldiler, hasret giderdiler.

Aradan geçen 33 yıla rağmen okul yıllarındaki arkadaşlıklarından, dostluklarından, samimiyetlerinden hiç bir şey kaybetmedikleri gözlenen sınıf arkadaşları gece boyunca eğitim hayatlarında biriktirdikleri anılarını tekrar hatırlama fırsatı buldular, o yıllara giderek anılarını tazelediler.

Gecenin organizasyon sorumlularından birisi olan Nilüfer (Cismel) Taşören yemeğin açılış konuşmasını yaptı bir hayli duygu yüklü olan. Ezine Lisesinde onun eğitimini alma nasibini ve şansını yakalamış olanlar iyi bilirler Hasan Özdemir’i. Maalesef geçtiğimiz günlerde kaybettik değerli, sevgili türkü yürekli  o muhteşem adamı. Allah’a uğurladık. Nilüfer (Cismel) Taşören işte o muhteşem insanın şiiriyle başladı konuşmasına.

“Al Mendilim Sakla Benden Yadigar

Bir Ucuna İşle Beni Çiz Beni

Ve Bir Kalp Oy Param Parça Oklanmış

Üstüne De Kondur Beni Yaz Beni

 

Gel Hakkını Helal Eyle Pembelim

Gökyüzüne Açık Her İki Elim

Benden Sana Emanettir Mendilim

Çevresine Vefa Diye Diz Beni

 

Al Mendilim Katmer Katmer İz Benden

Elindeyse Soğu Benden Bez Benden

Mümkünmü ki Ayrıl Benden Tez Benden

Mendilime Destan Diye Yaz Beni “

Gözlerin yıllar öncesindeki hatıralara dalıp gittiği, gözyaşlarının damlalar halinde gizli gizli yanaklardan süzüldüğü, sımsıcacık duyguların aradan geçen onca zamana rağmen hala o günkü sıcaklığıyla günümüze kadar korunduğunun o güzel muhteşem ışıltısının yüzlerde parlaması gecenin en güzel resmiydi bence.

Oyun havaları eşliğinde oynanan oyunlar, anı fotoğraflarının çekilmesinin ardından muhteşem geçen gecenin sonunda vakit ilerleyen saatler olunca, gecenin de sonuna gelindiğinde ayrılıklar vedalar başladı en kısa zamanda tekrar bir araya gelme dileğiyle birlikte.

Ayrılık vaktinde topluca çekilen hatıra fotoğrafıyla tarihe de güzel bir anı bırakıldı.

 

 

About Post Author