10 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

4 Bin Lira Maaşlı Sözleşmeli Er Alınacak

4 Bin Lira Maaşlı Sözleşmeli Er Alınacak

 

11052016_1_0001

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman asker ihtiyacını karşılamak için Çanakkale ve çevre illerden 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş imkânı ile sözleşmeli er alacak.

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı  bünyesinde uzman asker ihtiyacını karşılamak üzere Çanakkale ve Çevre İllerden sözleşmeli er alınacağı açıklandı.

 

ÇANAKKALE VE ÇEVRE İLLERDEN BAŞVURABİLECEKLER

 

Çanakkale ve çevre illerden sözleşmeli er olmak isteyenler her gün şahsen Balıkesir Edremit‘te konuşlu 19. Motorlu PiyadeTugayı’na başvurabilecekler.

Askerlik hizmetine başlamamış, askerlik hizmetini tamamlamamış veya askerlik hizmetini erbaş veya er olarak tamamlayanlar ile diğer başvuru şartlarını taşıyan adayların bu imkânlardan yararlanabileceği bildirildi.

 

BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER

 

Ayrıca adayların, Balıkesir Edremit‘te konuşlu 19. Motorlu Piyade Tugayı’na başvurarak dilekçe doldurması, nüfus cüzdanının aslı ile fotokopisi, son mezun olunan okula ait diplomanın aslı ve bir fotokopisi, askerlik hizmetini bitiren adayların terhis belgesinin aslı ve fotokopisi, vesikalık 12 fotoğrafı, adli sicil kaydı ile vukuatlı nüfus kayıt örneğini yanında getirmesi gerektiği kaydedildi.

 

İLK GÖREV YERİNDE 2 BİN İLE 4 BİN TL MAAŞ

 

Adayların sözleşmeli er olarak atandığı birliğe göre ilk görev yılında ortalama 2 bin 300 ile 4 bin TL arasında maaş alacağı belirtildi. Adayların, başvurusunun kabul edilmeleri durumunda, ön sağlık muayenesi, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakattan geçtikten sonra, sonuçları www.kkk.tsk.tr adresinden öğrenebileceği bildirildi. Sözleşmeli erlerin Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde Türkiye’nin farklı noktalarındaki birliklerde görevlendirilecekleri vurgulandı.

 

About Post Author