27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“4´ler Gestaş ile Ziyarette Şehitler Hep Yürekte” Projesi Kapsamında, Ezine Gazi İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri Gelibolu Yarımadası Şehitlik Ziyaretine gitti.

İlki geçen yıl düzenlenen, Çanakkale Valiliği, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığının ve GESTAŞ koordinesinde gerçekleşen ve  amacı Çanakkale merkez ve tüm ilçelerindeki ilkokul 4. Sınıf öğrencilerinde Milli Mücadele bilinci oluşturmak, Çanakkale ruhunu yaşatmak ve tutumlu olmanın önemini kavratmak olan proje bu yıl kaldığı yerden devam ediyor.

Ezine Gazi ilkokulunda eğitim gören tüm 4. Sınıf öğrencileri de geçtiğimiz günlerde proje kapsamında Gelibolu Tarihi yarımadasını ziyaret etti. Ziyarette, tarihi yarımada da bulunan “Şehitler Abidesi, Çanakkale Destanı Tanıtım Merlkezi, 57. Alay, Conkbayır Atatürk Anıtı ve Seyit Onbaşı Anıtları ziyaret edildi.

Gezide öğrenciler gezilen yerlerdeki yaşanmış olayları ve eserler hakkında yaptıkları araştırmaları arkadaşlarına rehberlik yaparak anlattılar.