29 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

65. Hükümet Kuruldu

65. Hükümet Kuruldu

 

30052016_1_0002

 

TURAN ; “Elde ettiğimiz başarıları kaybetmemek ve yönetimde istikrarı korumak için başkanlık sistemine geçmemiz gerekli. Kaybedecek zamanımız yok”

 

 

Pazar günü mesai yapan TBMM’de 65. Hükümet güvenoyu alarak görevine başladı.

 

Cuma günü hükümet programının okunmasının ardından Pazar günü gerçekleşen oylamada 65. AK Parti Hükümeti’ne 315 evet oyu geldi.

 

Binali Yıldırım’ın başbakanlığında kurulan 65. Hükümet hakkında AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan değerlendirmelerde bulundu.

 

65. Hükümetin bir reform hükümeti, bir atılım hükümeti olacağını belirten Turan, “Demokratikleşme ve ekonominin yanında sistem değişikliği konusu artık Türkiye’nin gündemine girmelidir. Elde ettiğimiz başarıları kaybetmemek ve yönetimde istikrarı korumak için başkanlık sistemine geçmemiz gerekli. Kaybedecek zamanımız yok” dedi.

 

Terörle mücadelenin de kararlılıkla süreceğini belirten Turan, “Terörle mücadele bizim için önemli bir alan. Kürt meselesi ve demokratikleşme bağlamında AK Parti Cumhuriyet tarihinin en cesur adımlarını attı. Bugün Kürt meselesi yoktur, terör sorunu vardır. Ancak bugün küresel ölçekli bir saldırı altındayız. Terör kendisine iç meselelerde meşruiyet arıyor olsa da esas itibariyle bir dış mesele olarak kendini dayatmaktadır. Bunların yanında, geleneksel vesayet güçlerinin ortadan kalkmasından sonra yeni bir vesayet girişimi olarak ortaya çıkan paralel yapıyla mücadele de 65. Hükümet’in gündeminde olacaktır” dedi. 

 

About Post Author