28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Karadağ Köyü Muhtarı Bayram Dursun, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Dursun mesajında şunları kaydetti

“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 81. yıldönümünde milletçe; sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Atatürk; sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlığındaki Türk Milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur. 

10 Kasım’lar, sadece yas günü değil, O’nun en büyük eseri olan Türkiye Cumhuriyeti’ni geliştirip koruyarak, geleceğe taşıma azmimizi tazelediğimiz günler olmalıdır.

Hayatını, ülkesinin bağımsızlığına ve kalkınmasına adayan Mustafa Kemal Atatürk, milletimizin tarihteki onurlu yürüyüşünün en büyük önderi olmuştur. Her 10 Kasım, Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olduklarımızın değerini bilerek, Cumhuriyetin erdemlerine sadakati ve Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusunda kararlılığımızı gösterme günüdür. 

Bir arada ve bağımsız olarak yaşama azim ve iradesi kırılmadıkça bir milletin asla yok edilemeyeceğini tüm dünyaya ispatlamış Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi en kalbi duygularımla, rahmet ve şükranla anıyorum. Ruhları Şad, Mekânları Cennet olsun.

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.