19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Cumhuriyet Anaokulunda eğitim gören öğrenciler 2019-2020 eğitim öğretim yılında ilk yarının sona ermesiyle karnelerini aldı. Ezine Cumhuriyet Anaokulu öğrencilerine karne hediye olarak fıstık çamı fidanı hediye edildi.

Okulda gerçekleşen karne töreninde İle Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Şube Müdürleri İbrahim Kır ve Şube Müdür Vekili İsmail Tilgen, Okul Müdürü Dila Çiler Çankaya, Müdür Yardımcısı Mehmet Demircan ve sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilere ve velilere Fıstık çamı fidanları, hediye edildi.

Cumhuriyet Anaokulu müdürü Dila Çiler Çankaya yaptığı açıklamada, her çocuğun dikili bir ağacı olsun ve çocuklarla birlikte büyüsün istediklerini belirterek, öğrencilere karne hediyesi olarak fıstık çamı hediye ettiklerini belirtti.

Okul Müdürü Çankaya yaptığı açıklamada, “Okulumuzda iki yıldır yürütmekte olduğumuz “Okullarda Orman Projesi “ etkinlikleri kapsamında öğrencilerin hediye fidanlarını aileleri ile birlikte dikmelerini ve etkinliği gerçekleştirirken çekmiş oldukları fotoğrafları okula iletmelerini istedik” dedi.

Çankaya, bu etkinlik ile ve proje kapsamında gerçekleştirdikleri diğer etkinlikler yolu ile öğrencilerin yaparak, yaşayarak öğrenme – okul dışında eğitim metodları ile orman ve içerisinde barındırdığı tüm yaşam alanı hakkında bilgilendirmekle beraber orman- çevre konusunda bilinçli katılımcı üreten ve sorumluluk sahibi insan modeli yetiştirmek olduğunu belirtti.

Çankaya açıklamasında, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından yürütülen (Foundation For Environmental Education- FEE) ülkemizde TÜRÇEV’in programlarından biri olan Okullarda Orman Projesini iki yıldır yürüttüklerini ve okullarının “Kahverengi Orman Bayrağı” sahibi olduğunu söyledi.

Törende öğrencilere verilen fidanlar Ezine Orman İşletme Şefliğinden sağlanırken, Kardeş Okul-Kardeş Kurum projesi kapsamında da PTT Çocuk Dergileri minik öğrencilere hediye edildi.

Okuldaki karne törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Şube Müdürü İbrahim Kır, Şube Müdür Vekili İsmail Tilgen, Okul Müdürü Dila Çiler Çankaya, Müdür Yardımcısı Mehmet Denircan, öğretmenler ve veliler katıldı.

 

 

 

About Post Author