28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine’de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Sosyal Dayanışma Merkezi’nde ve Halk Eğitimi Merkezinde görevli usta eğiticiler tarafından Sosyal Dayanışma Merkezinde maske üretimine başlandı.

Ezine’de Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde Sosyal Dayanışma Merkezi ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görevli usta öğreticiler tarafından Sosyal Dayanışma Merkezi atölyelerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle maske üretimine başlandı.

Ezine Kaymakamı Dr. Hacı Arslan Uzan gazetemize yaptığı açıklamada, başta ilçe Devlet Hastanesinde görevli sağlık çalışanlarının ve ilçede görev yapan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının maske ihtiyaçlarını karşılamak üzere tek kullanılmak maske üretimine başlandığını belirterek, “Sosyal Dayanışma Merkezimizde şuanda ilçe devlet hastanemizde ve ilçemizde görev yapan tüm sağlık çalışanlarımızın tek kullanımlık maske ihtiyacını karşılamak üzere üretime başlandı. Ardından bundan sonraki süreçte de diğer kamu kurum ve kuruluşlarında esnek çalışma sistemine göre çalışan tüm personellerimiz ve pazaryerine alışverişe gelen vatandaşlarımıza dağıtılmak üzere maske üretimimiz seri bir şekilde üretilmeye ve planlı bir şekilde dağıtımına devam edilecek” dedi.

 

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.