16 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Ceylan mesajında şunları ifade etti ;

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı 23 Nisan 1920, bağımsız Türk Devleti’nin temellerinin atıldığı ve halkın kendi geleceğine sahip çıktığı gündür. 

Cumhuriyetimizin banisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını, millet egemenliğini sonsuza kadar yaşatacaklarına olan inançla çocuklara armağan etmiştir. Bugünü çocuklarımıza armağan etmesi, Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara ve gençlere güveninin işaretidir. Türkiye’nin gençler üzerinden yükseleceğine, onların dinamizmi ve duru zihinleriyle hedeflerine ulaşacağına bizim de inancımız tamdır.

Binlerce yıllık ortak tarih ve kültürel birikimin yarattığı Türk Ulusu, yaşadığı bütün sorunları çözebilecek güç ve yeteneğe haizdir. İçinden geçtiğimiz derin ekonomik kriz ve Covit-19 salgını koşullarında TBMM’nin açılışının 100. yılını arzu ettiğimiz gibi görkemli kutlamalarla kutlayamayacak olmamız, günün anlam ve öneminden bir şey kaybettirmez.

Cumhuriyetin geleceğini gençlere ve yarının sahipleri çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza ve gençlerimize güvenen Atatürk’ün aziz hatırası karşısında, bize düşen görev emanetinin sahibi olduğumuzu göstermektir. Haydi, çocuklar gelin dünyayı barış ve sevgiyle iyileştirelim. 23 Nisan sizlerin sevgi dolu kocaman kalplerinizle daha anlamlı ve özel.

Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin 100. kuruluş yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, bu günü çocuklarımıza armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyorum.”