27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan, 19 Eylül Gaziler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Şarlan mesajında şu ifadeler eyer verdi ;

” Avukatlar, Gazilerimizin Emanetlerine Daima Sahip Çıkacaktır”

“Çanakkale’de düşmana geçit vermeyen, Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan ve daha nice mücadelede canları pahasına savaşan şehitlerimiz ve gazilerimiz, ülkemizin iftiharı, kahramanlığın yaşayan abideleridir.

Gazilerimiz, özverili tutumlarıyla biz avukatlarla birlikte hepimize örnektir. Gazilerimize saygı duymak ve değerli kişiliklerine yakışır imkânlar altında yaşamlarını sürdürmek, onlara layık oldukları kıymeti devlet ve millet olarak vermek gerekir.

Avukatlar, bundan sonra da, Kahraman Gazilerimizin emanetine asla leke sürdürmeyecek, onların aziz hatırasını ilelebet yaşatacak ve emanetleri olan Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkacaktır. Çanakkale Barosu, vatanımız ve milletimiz uğruna gözünü kırpmadan hayatını ortaya koyanları daimasaygıyla ancaktır.

Bu duygularla Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimize Allah’tan rahmet, halen hayatta olan gazilerimize esenlikler diler, saygıdeğer ailelerine Çanakkale avukatlarının en derin hürmetlerini sunarız.