21 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Ezine Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kamuda çalışan kadın çalışanları ziyaret ederek  gününü kutladı.

MHP Ezine Kadınlar Kolu Başkanı Bahriye Erol, beraberinde İlçe Başkanı Tahsin Yüksel’in eşi Tülay Yüksel, yönetim Kurulu Üyeleri Ayşe Tekin, Esin Yalın ve Hatice Çakmak ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan kadın çalışanları ziyaret etti. Ziyaretlerde kadın çalışanlara karanfil hediye edilerek günleri kutlandı.

MHP Ezine Kadınlar Kolu Başkanı Bahriye Erol ziyaret sonrası gazetemize yaptığı açıklamada, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bugün ilçemiz merkezinde bir dizi ziyaret gerçekleştirerek, çalışan kadınlarımızın kadınlar gününü kutladık.

Bugün kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz Şüphesiz ki kadın elinin değdiği her yerde bir güzellik, göz nurunun düştüğü ve emeğinin geçtiği her noktada bir derinlik bulunmaktadır. Evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın ülkemizin toplumsal birliği ve dirliği için hayati rolleri olduğu ortadadır.

Ailesine katkı sağlamak uğruna nasır tutmuş elleriyle, şehit evladını vatan toprağına uğurlarken döktüğü gözyaşlarıyla, umudun hiç eksik olmadığı bakışlarıyla, duanın ve iyi dileklerin çağlayan gibi aktığı sözleriyle kadınlar milletimizin ruhu olmuştur. Medeniyetimizin, değer ve inançlarımızın taşıyıcı unsuru olan kadınlarımız, ülkemizin gücüne güç katmaya, geleceğine imza atmaya devam etmektedir. Şu bir gerçek ki günümüzde kadınlarımızın hak ettikleri ilgiyi, desteği ve saygıyı yeterince gördüklerinden bahsetmemiz çok zordur.

Özellikle kadınlarımıza yönelik insanlık dışı saldırıların, şiddet uygulamalarının, taciz ve tecavüz vakalarının endişe verici bir şekilde arttığı görülmektedir. Sokak ortasında peş peşe katledilen, töre ve geleneklerin gerisine gizlenen caniler tarafından gencecik yaşta hunharca kıyılan kadınların, genç kızların dramları millet olarak yüreğimizi sızlatmaktadır. Son yıllarda kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için başta siyasi sorumluluk sahipleri olmak üzere herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir. Bizlerin çabaları da şüphesiz ki bu yöndedir.

Öncelikle saygı değer şehit analarımız olmak üzere, toplumun her kesiminde dimdik var olan Annelerimiz, kardeşlerimiz, hayatımızın yarısı hatta çok daha fazla değerlerimizi ifade eden kadınlarımızın Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.