18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Çanakkale Büyük İlgi Görüyor

“OLMAK İSTEDİĞİM HER YER” temasıyla düzenlenen 15. Travel Turkey İzmir ve TTI Outdoor Fuarı’nda Çanakkale büyük ilgi görüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteği ile İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından her yıl dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini bir araya getiren ve Türkiye’nin en büyük uluslararası turizm platformu haline gelen ve bugün ziyaretçilere kapılarını açan 15.Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı 2-4 Aralık 2021 tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleşiyor.

Etkinliğin açılış törenine Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, TÜROFED Başkanı Sururi Çorabatır, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ve turizm temsilcileri, çok sayıda yerli ve yabancı konuk katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcının yer alacağı, 58 ülkeden ziyaretçinin ağırlandığı 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda Çanakkale Standını ziyaret eden Vali İlhami Aktaş, yetkililerden stant hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, Çanakkale’nin tarihi, doğal, kültürel ve turistik değerlerinin ziyaretçilere en iyi şekilde tanıtılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Vali Yardımcısı – İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdullah Köklü, İl Genel Meclis Başkanı Nejat Önder, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, Çanakkale Belediyesi Temsilcisi Esra Esrak, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Akın Yalman, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Körfez Bölgesel Temsil Kurulu Başkanı Ahmet Çelik, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği Başkanı Nilgün Gökser, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası Başkanı Ümit Cihan Müşterioğlu, kurum yetkilileri, turizmciler ve otel sahipleri gelen konuklara ev sahipliği yapıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

Çanakkale tanıtımının yapıldığı 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda açılan Çanakkale standını ziyaret eden çok sayıda vatandaşların yanı sıra Muğla Valisi Orhan Tavlı, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz, Seferihisar Kaymakamı Naci Aktaş, Menderes Kaymakamı Cevat Çelik ve Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk de Çanakkale standını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldılar.

Çanakkale Valiliği himayelerinde İl Özel İdaresi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve ÇATTAB’ ın koordinasyonunda kurulan 15. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı Çanakkale standında; İl Özel İdaresi,  Çanakkale Belediyesi,  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası,  Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Çanakkale Temsilciliği, Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği, Çanakkale Bölgesel Turist Rehberleri Odası tarafından A Holünde 108 nolu stantta 15. Travel Turkey Turizm Fuarında kurulan desklerde Çanakkale’nin tarihi, doğal, kültürel ve turistik değerleri ziyaretçilere en iyi şekilde tanıtılarak ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

1915 Çanakkale Köprüsü, Şehitler Abidesi, Troya Müzesi ve Ören Yeri, Mehmet Akif Ersoy Evi ‘nin öne çıkarıldığı temalar ve yerel tatlar ile birlikte Çanakkale Standında turizm sektörü temsilcileri de Çanakkale’nin turizm destinasyonlarını tanıtıyor. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen fuara ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti; “Çanakkale, insanlık tarihinde büyük önem taşıyan, Boğaz’ın iki yanına kurulmuş benzersiz coğrafyası, binlerce yıllık tarihi zenginliği, kültürlerinde barındırarak efsanelere ve mitolojiye ev sahipliği yapmış Türkiye’nin ve Dünya’nın nadide illerinden biridir. Bize düşen bu güzellikleri öne çıkarmak ve onları her platformda tanıtmaktır” dedi.

İlimizin turizmde de hak ettiği değeri alması için her türlü çalışmanın içerisinde yer aldıklarını belirten Başkan Üzen, “Yaptığımız çalışmalarla turizm pastasındaki payımızı daha da artırmak istiyoruz. Bu nedenle Çanakkale’deki kurum ve kuruluşlar olarak turizm fuarlarına Valiliğimiz çatısı altında katılarak İlimizi temsil ediyor ve onu en iyi şekilde tanıtmaya çalışıyoruz.

Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler tarım ve turizmin sinerji halinde yürütülmesi ve tanıtılması gerektiğini düşünerek, İlimiz ve üyelerimizin markalarını sergiliyor ve yöresel değerlerimizin sunumlarını gerçekleştiriyoruz. İlimizin Gastronomi Turizmi Potansiyelini fuarda en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz” dedi.

Başkan Üzen üç gün sürecek fuarın başarılı geçmesini temenni ederek, başta Valimiz Sayın İlhami Aktaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.