Sal. May 26th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ABD İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞUNDAN ÇTSO YÖNETİM KURULUNA ZİYARET

2 min read

Amerika Birleşik Devletleri İstanbul Başkonsolosluğu yetkilileri, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini ziyaret etti.

ABD Başkonsolos Yardımcısı  Barbara Thomas ve Vize Konsolosu Sarah Lombardo ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulıu Sayman Üye Özgür Ekşi, Yönetim Kurulu Üyeleri Akın Yalman, Berkin Karaca, Deniz Tennioğlu, Semih Toprak ile Genel Sekreter Sema Sandal ile bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

“İLİMİZİN ÖNCELİKLİ KONUSU İHRACAT; İHRACAT KONUSUNDA HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİNE HAZIRIZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale’de üretilip ABD tarafından ithal edilen ürünlerle ilgili eşleştirme çalışmaları yürütüyoruz. 2016, 2017 ve 2018 yılı ihracat verilerini incelediğimizde son yıllarda Çanakkale’den ABD’ye yapılan ihracat rakamlarında ciddi bir düşüş yaşandığını görüyoruz. Bu durumu düzeltmek ve daha iyi bir noktaya getirmek için Oda olarak ihracat odaklı projelerimize ağırlık veriyoruz. Ticaret Bakanlığımız tarafından verilen ihracat destekleriyle firmalarımızı desteklemeye gayret ediyoruz. Bu sektörlerde bölgemizde üretilen bazı tarım ürünlerinin üretiminde Türkiye’de lider konumdayız. Bu ürünlerimizi mümkün olduğunca markalaşarak bölgemizin hak ettiği ekonomik katma değeri yaratması için çalışıyoruz. Üyelerimizin ticari faaliyetleri için vize süreleri çok önemli. Odamızda bu konuda alt yapı çalışmalarımız devam ediyor. İhracat yapmak için üreten, çalışan üyelerimizin bir de vşze ile uğraşmaları motivasyonlarını düşürüyor. Ticari işbirliklerinde doğru adreslere ulaşmamız için sizlerle çalışmaktan memnuniyet duyacağız” diyerek Yönetim Kurulu olarak gerçekleştirilen ziyaret için teşekkür etti.

ABD İstanbul Başkonsolos Yardımcısı Barbara Thomas da Çanakkale’nin doğal ve kültürel yapısından her seferinde çok etkilendiklerini belirterek gerçekleştirilecek işbirliklerine açık olduklarını ve her zaman destek vereceklerini ifade etti. Amerika’daki yatırım imkanları için Haziran ayında Washington’da yapılacak Ticaret Zirvesine davet etti. İki ülke arasındaki bağın daha pozitif, olumlu olmasını arzu ettiklerini ifade etti.

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu tarafından günün anısına Başkonsolos Yardımcısı Barbara Thomas’a hediye verilmesinin ardından ziyaret sona erdi.

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.