9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Adalete Erişim İçin Adli Yardım Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek Projesi Konferansı Antalya’da gerçekleşti.

 Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Adli Yardım Ortak Sorunlar, Ortak Çözümler Konferansına, Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Yönetim Kurulu Üyesi Av. Necip Fazıl Bayram katıldı.

 Adalet Bakanlığı, Türkiye Barolar Birliği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı(UNDP) ve İsveç Uluslararası Kalkınma Ajansı tarafından, Türkiye’de Adalete Erişim İçin Adli Yargı Uygulamalarının Geliştirilmesine Destek Projesi (SILA) kapsamında düzenlenen Adli Yardım Ortak Sorunlar, Ortak Çözümler konferansı, Antalya’da gerçekleştirildi.

Çanakkale Baro Başkanı Av.Bülent Şarlan ile Yönetim Kurulu Üyesi Av.Necip Fazıl Bayram’ın da katıldığı Konferansa, Türkiye’deki 79 Barodan temsilciler, Adalet Bakanlığı üst düzey yetkileri ile çeşitli ülkelerden gelen Avukatlar ve uzmanlar katıldı.

Konferansla ilgili değerlendirmelerde bulunan Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, “Konferans da Barolar olarak vatandaşlarımıza sunmaya çalıştığımız Adli Yardım hizmetlerinde yaşanan güncel sorunlar tespit edildi. Sorunların aşılması için neler yapılabilir bunlar konuşuldu. Diğer Baro temsilcileriyle karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Sorunların tespiti ve sorunların çözümüne katkı veren bu tür organizasyonlar kendi alanlarına her zaman katkı sağlıyor. Özelikle sadece Baro temsilcilerinin değil, Adalet Bakanlığı üst düzey yöneticilerinin de konferansa katılması ve Baro Başkanlarıyla ayrıca toplantı yapması da bu konferans için ayrıca önemsediğimiz bir durumdu. Benzer konferansların ihtiyaç duyuldukça düzenlenmesi yerinde olacaktır” dedi.

17122016_1_0002

17122016_1_0003

17122016_1_0004

17122016_1_0005