22 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK PARTİ ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI JÜLİDE İSKENDEROĞLU OLDU

YATIRIMLARA ÖNCÜLÜK ETTİĞİ ŞEHRE BAŞKAN OLACAK

Mart ayında yapılacak yerel seçimler için Çanakkale’ye önemli hizmetlerin getirilmesine ve kadın istihdamına öncülük eden Jülide İskenderoğlu aday gösterildi. İskenderoğlu, AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıktan sonra yıldızı parlayan şehirler gibi Çanakkale’nin de çehresinin değişeceğini söyledi.

AK Parti Çanakkale belediye başkan adayı, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi ve Çanakkale eski Milletvekili Jülide İskenderoğlu oldu. Çanakkale’ye yapılan yatırımların öncüsü İskenderoğlu, “Şehrimize hizmet etmek için yeni bir kapı açıldı. Bu vesileyle Çanakkale AK Parti belediyeciliği ve hizmetle tanışacak” dedi.

AK Parti’de 26 ilin belediye başkan adayı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen programda belli oldu. Çanakkale’de belediye başkan adayı olarak Jülide İskenderoğlu’nun ismi açıklandı.

Hizmet için yeni bir kapı açıldı

Açıklamanın ardından bir değerlendirme yapan Jülide İskenderoğlu, “Siyaset hizmet işidir. Çanakkale’ye hizmet etmek için bir makamım olmasına da gerek yok. O an neredeysem, partimiz hangi görevi vermişse elimden geldiğince çalıştım. Milletvekilliği görevim sona erdikten sonrada aynı samimiyetle yola devam ettim. Şimdi Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle memleketimizehizmet için yeni bir kapı açılmış oldu” dedi. Siyasete ilk girdiği yıllardan itibaren Çanakkale’nin diğer birçok şehir gibi AK Parti belediyeciliğiyle tanışmasını arzu ettiğini kaydeden İskenderoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: Gerçek belediyecilik AK Parti’dedir, bunu herkes bilir. İnşallah bu dönem Çanakkale gerçek belediyecilikle tanışacak; AK Parti belediyeciliğiyle tanıştıktan sonra çehresi değişen, yıldızı parlayan şehirlerimiz gibi Çanakkale’miz de hak ettiği hizmetlere kavuşmuş olacak. Bizler de Cumhur İttifakı üyeleri olarakvar gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Büyük çalışmalara öncülük etti

TBMM çatısı altında bayındırlık, imar, ulaştırma, turizm, çevre, hayvan hakları alanında çalışmalarıyla tanınan Jülide İskerderoğlu, Çanakkale’de milletvekilliği sürecinde 1915 Çanakkale Köprüsü gibi asrın projelerinin takibinin yanı sıra her alanda çok sayıda yatırımın şehre kazandırılmasının takipçisi oldu.Kadın istihdamına özel önem verdi; Çanakkale’de çok sayıda kadın kooperatifinin kurulmasına öncülük etti. 1915 Çanakkale Köprüsüne eşlik edecek ipek böcekçiliği projesine, yine dünyanın en büyük jeotermal OSB’si olacak Ayvacık OSB Projesiyle kadınların iş sahasının genişlemesine emek verdi. Sivil toplum kuruluşlarının yönetiminde yer alarak gönüllü ekiplerle omuz omuza çalışmalarını sürdürdü. Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneğiyle birlikte hazırlanan projeleri de destekleyerek şehit yakınları ve gazilerin emanetine sahip çıktı.

JÜLİDE İSKENDEROĞLU KİMDİR?

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Meslek Yüksekokulu İnşaat Teknikerliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında yüksek lisansını tamamladı.

Siyasî hayatına 2003 yılında AK Parti Çanakkale İl Kadın Kolları yönetiminde görev alarak başladı. AK Parti Çanakkale İl Başkan Yardımcılığı ve Kadın Kolları Başkanlığı yaptı. AK Parti Kadın Kolları Tanıtım Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 24 Haziran 2018 seçimlerinde 27. Dönem Çanakkale Milletvekili olarak seçildi.

Halen AK Parti MKYK üyesi olan Jülide İskenderoğlu, aynı zamanda Çevre, Şehir ve Kültür Başkan Yardımcılığı ve İl Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerini yürütmektedir.

 

 

About Post Author