18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Gültekin Yıldız’ın istifası ile boşalan ve gerçekleşen temayül yoklamasının ardından AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına Naim Makas atandı.

Naim Makas ; “Geçmişten günümüze görev almış bütün teşkilat mensuplarımızla birlikte ortak akıl çerçevesinde nice başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum.”

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı’na geçtiğimiz günlerde gerçekleşen temayül yoklamasının ardından Ankara’ya çağrılan üç isimden Naim Makas atandı.

Naim Makas ; “Geçmişten günümüze görev almış bütün teşkilat mensuplarımızla birlikte ortak akıl çerçevesinde nice başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum.”

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız’ın istifa etmesinin ardından, AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı için geçtiğimiz günlerde temayül yoklaması yapıldı. Temayül yoklamasının ardından AK Parti İl Başkanlığı için Ankara’ya Naim Makas, Kaan Tonka ve Ergin Sezen çağrıldı.

Ankara’da gerçekleşen görüşmenin ardından AK Parti Çanakkale İl Başkanı olarak Naim Makas atandı.

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “AK Parti Çanakkale İl Başkanı Sn. Av. Gültekin Yıldız’ın istifası ile boşalan AK Parti İl Başkanlığı görevine, Cumhurbaşkanımız, AK Parti Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmeler sonucunda Naim Makas’ın ataması yapılmıştır. Kendisine yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

AK Parti Çanakkale İl Başkanlığına atanan Naim Makas’da yaptığı açıklamada şunları ifade etti.

“Gençlik Kollarımızda başladığımız bu kutlu yolculuğa Ana Kademede çeşitli görevlerde devam ettik. Üstadın da dediği gibi ”Sağına ve soluna bakmadan ben varım” diyen bir gençlik şuuruyla hareket ettik. Bugün ise Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Çanakkale İl Başkanlığı görevini almış bulunuyoruz.

Bu sorumluluğun ne kadar büyük bir sorumluluk olduğunun farkındayız. Mahallelerimizden beldelerimize, ilçelerimizden ilimize kadar bütün teşkilatımızla kol kola yol yürümenin onurunu yaşayacağız. Geçmişten günümüze görev almış bütün teşkilat mensuplarımızla birlikte ortak akıl çerçevesinde nice başarılara imza atacağımıza gönülden inanıyorum.

Emeği geçen kıymetli büyüklerimizin tecrübelerinden yararlanarak, partimizi daha da büyük zaferlere taşıyabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Köy, Mahalle, Belde, İlçe, İl, Kadın ve Gençlik kollarımızla birlikte Çanakkale’mizde ulaşılmadık yer bırakmayacağız. Kazanılan belediyelerimizin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için gece gündüz çalışacağız ve Çanakkale’mizi 2023’e ve 2024’e hem belediyecilik anlamında hem de genel seçim anlamında düşlediğimiz noktaya inşallah getireceğiz.

Bugünden itibaren Grup başkanvekilimiz Sn. Bülent Yuran ve Milletvekilimiz Julide İskenderoğlu’nun destekleriyle
El Ele gönül gönüle hep birlikte Çanakkale diyerek AK PARTİ teşkilatımızı şehrimizin en kılcal damarlarına kadar ulaştırıp 2023,2024 seçimlerinde Çanakkale’mizi AK Parti’mizin en güçlü olduğu zamana ulaştırmayı hedefliyoruz.

Bu süreçte bizlerin her daim destekçisi olan başta Grup Başkanvekilimiz, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’a ve Genel Merkez Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcımız, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Julide İskenderoğlu’na ve tüm teşkilat mensuplarımıza teşekkürlerimi sunuyorum.

Gençliğimin en güzel yıllarını Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yürüyüşüne denk getiren Rabbime binlerce kez hamd ediyorum.”