4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milletvekili Gider ; “Bu millet, kendisi yalınayak sokaklardayken darbenin sonucunu bekleyenlere değil, darbe gecesi kendisi de yalınayak sokaklarda olan liderlere oy verir”

AK Parti Ezine 6. Olağan ilçe kongresi yapıldı. Kongrede İlçe Başkanlığına Güray Yüksel seçildi.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider partisinin Ezine ilçe kongresinde yaptığı konuşmada “Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi gömleğini ceketini giymeye fırsat bulmadan atlet ile sokağa fırlasaydı çok kıymetli adam olurdu”  dedi.

Kongreye AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, il ve ilçe başkan ve yöneticileri, Çanakkale İl Genel Meclisi Başkanı Ömer Şahin, Belediye Başkanları, il genel meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu başkan ve temsilcileri, çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Kongrede sırasıyla İlçe Başkanı Fırat Akgün, Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve İl Başkanı Yeşim Karadağ birer konuşma yaptı.

Milletvekili Gider burada yaptığı konuşmada, AK Parti’nin kurulduğu günden buyana milletle hemhal olan bir parti olduğunu belirterek, ‘Bakın Jandarmaya milleti joplatırken bizi bulamazsınız. Bizi devleti millete şikayet ederken bulmazsınız” dedi.

Gider konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği Adalet Yürüyüşüne de vurgu yaparak,  Sayın Kılıçdaroğlu kalktı Ankara’dan İstanbul’a yürüdü. Hayrola maratoncu musun derdin ne. E ben yürüyeceğim. Yürürken de komik bir şey yapmış ve atlet ile fotoğraf çektirmiş. Bune ya. Hani siz kızıyordunuz ya göbeğini kaşıyan adama mı özendin nedir derdin. Ha atlet ile fotoğraf bir yerde değer kazanırdı biliyor musunuz.  Mesela Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi gömleğini ceketini giymeye fırsat bulamadan atlet ile sokağa fırlamış olsaydı çok değerli adam olurdu. Çünkü bir darbe tehdidi var, fırlıyordun dışarıya. Diyorsun ki bu memleketin demokrasisi benden sorulur Ey Fetö, ey demokrasi dışı güçler. Ama o gce bunu yapmadı. Ne yaptı hatırlayın. Uçaktan indi belediye başkanının evine gitti. Duşunu aldı, traşını oldu, takım elbisesini terliklerini giydi televizyonun karşısına oturdu. Hayrola ne bekliyorsun televizyonun karşısında. Birde fotoğraf çektiriyorsun ve çok da kendinden eminsin. Hiç şansın yok. Çünkü bu millet, kendisi yalınayak sokaklardayken darbenin sonucunu bekleyenlere değil, darbe gecesi kendisi de yalınayak sokaklarda olan liderlere oy verir. Çünkü sen bunu bilmiyorsun ve öğrenemeyeksin de ne yazık.

Bir laf tutturdu bu Kılıçdaroğlu son zamanlarda. Diyorki biz Fetö yü hep eleştirdik, siz onlara destek oldunuz. Çok açık ve net bir şekilde yalan söylüyorsun. Sen fetö’yü hiç eleştirmedin, sem yeni bir dini oluşum zannettiğin yapılanmayı eleştirdin. Sen baş örtülü ima hatipe ve okula  giden çocuğu da eleştirdin.  Evinde Kuran ve mevlit okuyanı da eleştirdin. Yani bütün dinin yapılanmaları eleştirdin. Baktı ki bu dini bir organizasyon değil, bu organizasyon milleti zora düşürmeye uğraşıyor, devleti zora düşürmeye uğraşıyor, bu organizasyon devletin tırlarını Avrupa’ya ihbar etmek için baskınlar düzenliyor ve sen bir anda bunlara sahip çıkmaya başladın.  İşte onlar o zaman terör örgütü oldular, sen de o gün onlara sahip çıktın. Bizim tavrımız net. Suçluluğu ispatlanana kadar herkes suçsuzdur. Biz dini veya dini olmaya tüm sivil toplum örgütlerine desteğiz. Ne zaman kandilerini paralel yap iddiasına girerler, veya terör başlatırlar veya bu milletin evlatlarının arzusu dışında hareket ederler işte biz o zaman onların tepesindeyiz” dedi.

Tek liste ile gerçekleşen kongre sonucu Başkanlığa Güray Yüksel seçilirken, Yönetim Kurulu Üyeliklerine, Erdoğan Çalışkan, Ali Şen, Recai Batmaz, Kurtuluş Yılmaz, Mehmet Arat, Yahya Uysal, Safiye Bahsi, Nimet Çetin, Yağız Sezgin, Uğur Kamil Özcan, Ferit Tuğral, Metin Bolak ve Cüneyt Pola seçildi.