Per. May 28th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Adaylarına Köylerde Coşkulu Karşılama

4 min read

Murat Yahya Sezgin ; “Bizim milletimize vefa ve can borcumuz var. Köylerimizin tüm istek ve ihtiyaçlarını mazeret üretmeden gerçekleştireceğiz”

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala AK Parti Ezine İl Genel Meclis Adayları Murat Yahya Sezgin, Mustafa Çetin ve Metin Bolak seçim çalışmalarına köy gezileri ile devam etti.

İlçe Başkan V. Mehmet Ünsal, ilçe yöneticileri, kadınlar kolu ve gençlik kolu üyeleri ile partililerin yoğun ilgi gösterdiği geziler kapsamında son olarak Mecidiye, Bozalan, Çamoba ve Bozköy Köyleri ziyaret edildi.

Uzun araç konvoyu eşliğinde gidilen köylerde coşku ve ilgi ile karşılanıldı.

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan İl Genel Meclis Üyesi Adayı Murat Yahya Sezgin, “Hasbihal önemlidir. Gönüllere dokunmak önemlidir. İl Genel Meclis Üyesi aday arkadaşlarımız ile birlikte köylerimizde gönülden gönüle dokunmaya vatandaşlarımız ile hasbihal etmeye devam ediyoruz. İnşallah 31 Mart akşamı hep beraber geleceğe yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Sezgin köy gezilerinde yaptığı konuşmalarda AK Parti iktidarında Ezine köylerine yapılan hizmet ve yatırımlara da değinerek, “Her şey Ezine’nin geleceği için” dedi. Sezgin konuşmalarında birlik ve beraberlik vurgusu da yaparak, “Allah birliğimizi beraberliğimizi bozmasın. Allah ülkemizin her yerine sizlerin huzurunu ve mutluluğunu nasib etsin inşallah” dedi.

Sezgin konuşmalarına şunları kaydetti.

Bu ülkenin her yeri yek vücut olsun istiyoruz. Kardeşliğimiz daim olsun istiyoruz. Tabi ki sıkıntılarınız var eksikler var, daha çok yapacak işlerimiz var.  Etrafımıza bir bakalım hastaneler köprüler yollar barajlar sulama kanalları. Bunlar iş değil, AK Parti için köprü yapmak yol yapmak araç almak artık iş değil bunları yaparız. Mesele kalpten kalbe köprü yapmak, gönülden gönüle yol yapmak. Ama tabi bu arada gönülden gönüle köprüler kurmaya çalışırken birçok iş de yapıyoruz.  İşte Çanakkale boğaz köprüsünün temellerini attık, attık mı attık. En büyük sorunlarımızdan biri olan Nusratlı rampalarında ki tünellere başladık mı başladık. Ve tabi en önemlisi o Ezine gıda ihtisas organize Sanayi bölgesi. Çalışmaları tüm hızı ile başladı mı başladı.

“ EZİNEMİZİN KADERİ DEĞİŞİYOR”

Ezine’mizin kaderini değiştirecek, bölgemizde ekonomik kalkınmayı arttıracak Gıda OSB’miz direkt olarak 8 bin dolaylı olarak 30 bin kişiyi istihdamı amaçlanıyor. Teşvik, KDV indirimleri ve gümrük muafiyeti gibi destekler sayesinde bir taraftan yatırımcıya dünya ile rekabet şansı verilirken, diğer taraftan da ülke insanımız için sağlıklı ürüne kolay ve ucuz erişim hakkının da önü açılacak. Böylelikle ürettiğimiz tüm mallar değerinde en hızlı şekilde satılacak.

Tarım ürünlerimiz markalaşacak, değeri artacak, ihracat kolaylaşacak. Tarım için olmazsa olmaz ulaşım köprü ile yoluna giriyor, onlarca baraj, gölet ile su sorunu yoluna giriyor, OSB standartlarıyla ihracat kolaylaşıyor. Meyvemiz, sebzemiz, et, balık, süt ve tabi ki toprağımız da kıymetlenecek. Ezine’mize  hayırlı olsun.

“Yaparsa AK Parti Yapar”

Bu millet 17 yıldan beri bize her talebimizde oy verdi. Ekonomik sorun oldu sabır etti. Darbe girişimi oldu canını verdi. O yüzden bizim bu millete vefa borcumuz var, can borcumuz var. Asla mazeret üretmeyeceğiz. Muhtarlarımızın ne talebi varsa mazeret üretmeksizin istediklerini yapacağız. Türkiye’de asla zayıflık olmadan Türkiye’nin istikrarı devam etmesi lazım. Tek bayrak, tek vatan, tek devlet, tek millet anlayışı güçlü olacak. Asla zayıf olmayacağız. O yüzden diyoruz ki yerel ile genelin uyum içerisinde olduğu bir dönem başlasın. Bundan sonraki seçimlerde yerel ve genel uyumu olursa, tam 5 yıl bir daha seçim yok. Tercihinizi ona göre yapın

Bu yatırımların devamı, yeni yatırım ve fırsatların geri dönmemesi oluşacak katma  değerlerden faydalanabilmek için tercihiniz AK Parti olmalıdır. Oyunuzu size hizmet edeceklere. Sizlerin her derdini çözecek olanlara yani bizlere verin. Unutmayın ki bizler sadece il genel meclis üyeleri olmayacağız devlet dairelerindeki tüm özel işlerinizde de sizlerin en büyük destekçisi ve yardımcısı olacağız. Onun için oyunuzu size en faydalı olacağına ve bu işi en iyi yapabileceğine inandıklarınıza yani bizlere verin. Unutmayın ki onlar konuşur AK Parti yapar. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.