Cum. May 22nd, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK PARTİ EZİNE’DE RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

6 min read

İskenderoğlu ; “Bizim Gönlümüz Her Zaman Hemşehrilerimizle. Memlekete bir Taş Eksik Döşeniyorsa Onun Vebalindeyiz”

AK Parti Ezine Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu’nun da katılımıyla gerçekleşti.

AK Parti Ezine Ramazan Bayramı Bayramlaşma Programı, Belediye Başkanı Güray Yüksel ve İlçe Başkan V. Mehmet Ünsal ev sahipliğinde gerçekleşti. Belediyenin yanındaki parkta gerçekleşen programa AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Gültekin Yıldız ve İl Yöneticileri, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli, Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, AK Parti Ezine İlçe Başkanı Mehmet Ünsal ve ilçe yöneticileri, AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kırveli ve Belde Yöneticileri, AK Parti Çanakkale Kadınlar Kolu Başkanı Gülsüm Üstün, AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyesi Murat Yahya Sezgin, muhtarlar, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Bayramlaşma programında bir konuşma yapan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel; “Bu topraklarda, sizlere hizmet etmenin onurunu yaşıyorum. Birlikte bayram coşkusunu en iyi şekilde yaşıyoruz. İlk gün isteğimiz arzumuz neyse bu günde aynı. Bizlere her zaman destek veren, başta grup başkanvekilimiz Bülent Turan olmak üzere, Çanakkale Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu’na ve il başkanımıza sonsuz teşekkür ederim” diye konuştu.

Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu ise yaptığı konuşmada; “Sizler ile bayram coşkusunu yaşamanın haklı sevincini yaşıyorum. Sayın vekilimizin dediği gibi bizler ne vadettiysek yerine getirmek için bizlerle birlikte var gücüyle çalışıyorlar. Bu nedenle başta grup başkanvekilimiz Bülent Turan beyefendiye ve Çanakkale Milletvekilimiz Jülide Hanıma sonsuz teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

Milletvekili İskenderoğlu ise yaptığı konuşmada şunları kaydetti.

“Bu gün birlik ve beraberliğimizin simgesi Ramazan Bayramı münasebeti ile bir araya geldik. Ankara’dan vakit bulduğumuz her fırsatta sizlerle bir araya gelmek için tüm fırsatları değerlendiriyoruz. Bunu her zaman ifade ediyorum ki bizler bu toprakların vekilleriyiz. Seçimde gelen oy dilenen değil, sizlerin gönüllerine taht kurmaya çalışan, dertleriniz ile dertlenen kişiler olmaya gayret gösteriyoruz. 31 Mart bir hayli geride kaldı, gencecik bir kardeşimizi sizlere emanet ettik. Görüyorum ki gecesini gündüzüne katarak, ekibi ile çalışıyor. Bakınız Ezine için Geyikli için müjdeli haberler gelmeye başladı. Daha da güzeli ilerleyen süreç içerisinde gerçekleşecek bundan kimsenin şüphesi olması

“Bizim Gönlümüz Her Zaman Hemşehrilerimizle”

Bizim gönlümüz, her zaman Çanakkale’de hemşerilerimizle birlikte.  Biga’mız, Çanımız, Ezine’miz, Lapseki’miz, Bayramiç’imiz, Gelibolu’muz, Eceabat’ımız, Gökçeada’mız, Ayvacık’ımız,  Bozcaada’mız, Yenicemiz, gönlümüz sizler için çarpıyor.  Bu kutlu topraklar için çarpıyor. Geçtiğimiz yıl, sizlerden oy isterken “biz sizlerin hizmetkârınız olmaya talibiz, sizden, hizmetkârınız olmak için oy istiyoruz demiştik. Allah’ta onu nasip etti. Bu sorumluluk ve bu bilinç ile büyük bir onurla sizlerin hizmetkârı olarak çalışıyoruz. Ankara’da işte bu sorumluluk ile sizleri temsil ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; “sizlerin vekâletleriniz bizim üzerimizde ve bizim omuzlarımızda. Allah böyle bir görevi nasip etti, hak etmeyi de nasip etsin inşallah.”

Türkiye Büyük Millet Meclisinde, meclis çalışırken Grup Başkanvekilimiz Sayın Bülent Turan ile ülkemizin, Çanakkale’mizin gelişmesini sağlayacak kanunları takip ediyor, katkı veriyoruz. Acaba Çanakkale’mize, memleketimize daha neler kazandırabiliriz, insanlarımızın hayatlarını nasıl kolaylaştırabilir, sorunları ortadan nasıl kaldırırız diye.

“Çanakkale ve Antalya’yı Dalış Turizmine Açtık”

Seçimler sonrasında iki ayrı kanunu Meclisten çıkardık. Birisi, benim de komisyon üyesi ve sözcüsü olduğum Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda çalışmalarını yaptığımız, Turizm Teşvik kanunu.  Bu kanun teklifi ile hem turizm sektörünün yaşadığı sıkıntıları giderecek maddelere yer verdik, hem de özellikle Çanakkale’mizi direk ilgilendiren dalış turizmiyle ilgili sorununu da ortadan kaldıracak maddeleri içeren teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisinde kanunlaştırdık. Böylece Çanakkale ve Antalya’yı dalış turizmine de açtık. Türkiye’de iki ayrı yerde dalışla ilgili bir sıkıntı vardı. Tarihi alanda Çanakkale’de suyun üstü tarihi alan açık hava müzesi olduğu gibi suyun altı da 60’a yakın geminin batırıldığı ve turizme açılacak bir yerdi. Dalış Turizmi dünyada 60 milyon insanın istifade ettiği aktif olduğu bir alan.  Ancak Türkiye’nin sadece %1 pay alabildiği, daha çok, sadece maddi durumu iyi insanların istifade edebildiği bir alandı. Artık biz bu alanda da iddialı olacağız.  İşte yeni kanun bu sorunları ortadan kaldırmış oldu. Hayırlı uğurlu olsun. 

“Memlekete bir Taş Eksik Döşeniyorsa Onun Vebalindeyiz”

Teşkilat mensupları olarak, nasıl ki Güray Başkanımız aday olduğunda Güray Başkanımızın, bir önceki dönem başkan olduğunda Haluk Başkanımızın arkasında durduysak, bir davanın Ümmetin umudunun arkasında da duruyoruz. Gece gündüz demeden hep beraber çalışmak zorundayız. AK Parti bir dava hareketi. Gel geç hareketi değil.  Geyikli’de bir taş yanlış döşenmişse onun vebalindeyiz, Eğer Ezine’de bir eksik hizmet varsa, her hangi bir ilçemizde bir sorun varsa biz onun sorumluluğu içerisindeyiz. Yatırımlarımız devam ediyor. Grup Başkanvekilimiz ile birlikte Çanakkale’mize hizmet ediyoruz. Ben inanıyorum ki teşkilatlarımızla, Ezine’de ve Çanakkale’de muhtarlarımızın desteği ile il genel meclisimiz, belediye başkanlarımızla memleketimize güzel işler yapmaya daha fazlasını yapmaya devam edeceğiz. 

“Ezine Gıda OSB Hızla İlerliyor”

Ezine Gıda OSB’miz başladı. Tüm Çanakkale’yi kalkındıracak bir proje. Şimdiden Ezine Peynirinin İspanya’ya Avrupa’ya ihracatın planını yapmanın heyecanını duyuyoruz. İnşallah, Ezine Gıda OSB’de ürettiğimiz ürünleri limandan, İnşası bitince 1915 Çanakkale Köprüsünden direk yurt dışına göndereceğiz. Tüm dünyayı etkileyen bir ekonomik kriz var. Ancak, ülkemizin bu krizden etkilenilmemesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Projelerimiz tüm hızıyla devam ediyor. Gıda OSB ile birlikte 1915 Çanakkale Köprü inşaatımız devam ediyor.

“Geyikli’yi Tüm Türkiye’ye Tanıtacağız”

Büyük projeleri yaparken köylerimize de hizmet etmeye devam ediyoruz. Altyapıdan, suyuna, kanalizasyonuna kadar ne gerekiyorsa yapmaya çalışıyoruz. 5 Yıl boyunca köylerimize de güzel hizmetler yapacağız inşallah. Ezine ve Geyikli teşkilatımıza özellikle teşekkür ediyorum. Herkes bir şeyler söyledi ancak Ezineli hemşerilerimiz cevabını verdi. Yaparsa AK Parti yapar dediler. Marka olan Ezine’yi bir Ezine daha yapacağız.Kuzey Egenin incisi Geyikliyi de tüm Türkiye’ye tanıtacağız.”

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.