28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ Ayvacık ilçesinde depremde zarar gören köylerde incelemelerde bulundu.

AK Parti Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ Ayvacık ilçesinde depremse zarar gören köylerde incelemelerde bulundu. Karadağ’a beraberinde il yöneticileri Ayhan Çetin, Murat Yahya Sezgin, Sadullah Emre Koç, Güray Yüksel, ile Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş’da eşlik etti.

Karadağ ve beraberindekiler ilk olarak Çamköy’ü ziyaret ederek burada depremde zarar gören vatandaşlarla sohbet ederek köy muhtarından bilgiler aldı. Karadğ ve beraberindekiler daha sonra depremde büyük hasarın oluştuğu Yukarıköyü ziyaret etti. Karadağ burada incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Can Aksoy ve Ayvacık Kaymakamı Hakan Hakyemez ve diğer yetkililerden gerçekleştirilen çalışmalar ve diğer konular hakkında bilgiler alarak, vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karadağ daha sonra Tuzla köyünü ziyaret etti. Burada Ayvacık Belediye Başkanı M. Ünal Şahin ile birlikte yetkililerden bilgiler aldı. Vatandaşlar sohbetlerde bulunan Karadağ onlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Karadağ ve Başkan Şahin daha sonra Taşağıl Köyünü ziyaret ettiler. Burada depremde büyük hasar gören köy camisinde incelemelerde bulunarak, depremde zarar gören vatandaşlarla sohbet ederek onlara geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Karadağ son olarak Babadere köyünü ziyaret etti.

Karadağ Anadolu Ajansı Muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan depremden dolayı büyük üzüntü duyduklarını belirterek, “Bizim şehrimiz bir fay hattı üzerinde. Deprem gerçeğini kabul etmek durumundayız. Allah daha büyük felaketlerden korusun. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. 11 köyümüzde 100’ün üzerinde ev ve binalarımız da hasar var. Çok sayıda olmamakla birlikte yaralılarımız var.  Devletimiz elini Ayvacık bölgemizde depremde zarar gören tüm köylerimize uzatmış durumda. Valiliğimiz, Kızılay, AFAD, UMKE, İl ÖZEL İdaremiz kısacası devletimizin tüm kurumları buradalar. Devletimiz depremde zarar gören tüm köylerimizde çalışmalarını devam etmektedir. Yaşanan deprem felaketinde yaralanan ve zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm Çanakkale’mize geçmiş olsun diyorum” dedi.