10 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Akçansa’nın ihracat performansı üçüncü çeyrek sonuçlarına yansıdı.

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu Akçansa, 2020 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.Şirketin Ocak-Eylül dönemi satış geliri 1,3 milyar TL oldu.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 30 Eylül2020 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin yılın 9 aylık dönemindeki toplam satış geliri 1,3milyar TL olarak gerçekleşti.Son çeyrek verilerine göre, şirketin dönem kârı ise 65,1 milyon TL oldu.

Akçansa Genel MüdürüM.Zeki Kanadıkırık, finansal sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede,“Akçansa olarak ihracattaki gücümüzü ve performansımızılojistik avantajımız ve liman yönetimimizlebu dönem de koruduk. Yılın üçüncü çeyreğinde esas faaliyet karımızı 78,6 milyon TL seviyesine ulaştırdık” dedi. Kanadıkırık, Akçansa’nın Ar-Ge alanındaki çalışmaları veteknolojinin gücü sayesinde çevresel etkisi düşük, yenilikçi ürünler tasarladıklarını ve 4 kıtaya ihracat gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

Alternatif yakıt kullanımınınAkçansa’nın sürdürülebilirlik öncelikleri arasında yer aldığını ifade edenM.Zeki Kanadıkırık,“Alternatif yakıt ve hammadde kullanımı gibi çevresel ve ekonomik anlamda çözümler hayata geçiriyoruz ve ekonomiye katma değer yaratarak ülkemize hizmet etmeye devam ediyoruz” diye konuştu.