19 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AKİYAD’dan TİMBİR’e Plaket

AKİYAD’dan TİMBİR’e Plaket

Türk İnternet Medya Birliği (TİMBİR) Danışma Kurulu ve Akdeniz İnternet Gazetecileri ve Yayıncıları Derneği (AKİYAD) Başkanı Veysel Cıncık, Ankara’da, TİMBİR Genel Başkanı Dr. Süleyman Basa’yı ziyaret etti.

Veysel Cıncık’ı, Dr. Süleyman Basa, TİMBİR Genel Başkan Vekili Cüneyd Altıparmak ve Birlik Haber Ajansı (BHA) Genel Müdürü Muhammet Kaçar karşıladı.

Cıncık görüşmede, Dr. Basa’ya, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’a, Hataylı depremzedelere desteklerinden dolayı plaket taktim etti.

Plaket taktimi sırasında Basa’nın büyük desteğinden de bahseden Cıncık, TİMBİR’in her zaman depremzedelerin yanında olduğunu belirtti.

Konuyla ilgili Veysel Cıncık, ”Depremin ilk günlerinde sayın başkan Dr. Süleyman Basa beni aradı. Sabah saat 08.00 civarıydı. Biz o an panik içerisindeydik, hiçbir şey bilemiyorduk. Her yer yıkılmıştı. İlk iki gün vatandaşların en acil ihtiyacı ekmek ve suydu. İnsanlar ekmek ve su bulamadı. Tabii durumu genel başkanla görüştüm, dedi ki ‘’Ne gerekiyorsa yapalım.’’. Hemen maddi destek sağladı bize. Bizler o parayla ekmek ve su aldık, oradaki insanlara dağıttık. Akabinde depremin 6’ıncı gününde insanlar bulundukları yerden gitmeye çalışıyordu, vasıta yoktu. Yeniden Başkan Dr. Süleyman Basa’yla iletişim kurdum. Hemen araç gönderdi bize. Genel başkanımız depremde Hatay halkının yanındaydı. Tüm depremzedelerin yanındaydı, Türk İnternet Medya Birliği olarak. TİMBİR her zaman depremzedelerin yanında oldu. Depremin ilk gününde günümüze kadar.” diye konuştu.

About Post Author