17 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Yıldırım mesajında şunları ifade etti ;

“Öğretmenlerimiz geleceğin hazırlayıcıları, gelecek nesillerin ilim ve irfan kaynaklarıdır. Öğrenen ile öğretimin buluşması, sınıf ile öğrencinin kavuşması öğretmenlerimizin fazilet ve fedakârlıklarıyla sağlanmaktadır. Öğretmen karanlığı yaran, cehaleti yenen duruşun adıdır.

Topluma insan yetiştirmek, hayata bilinçli birer insan kazandırmak en kutsal ve önemli görevlerden biridir.

Öğrenmek için evvela sevmek lazımdır. Öğretmenlerimiz hem öğreten hem de sevdirendir. Onlar geleceğin büyük Türkiye’sinin güvenceleri, Türk milletinin umut ve aydınlık yüzleridir. Öğretmenlerimize hürmet etmek, beklenti, talep ve ihtiyaçlarını karşılamak şarttır.

Görevlerini sürdüren öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Şehit düşmüş ve bir nedenle hayatlarını kaybetmiş öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, emeklilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür temenni ediyorum.

Öğretmenlik bir şuur timsali, anıtlaşmış bir onur emsalidir. Bu haseple, Gazi Mustafa Kemal Atatürk e “Başöğretmenlik” ünvanının verildiği ve beraberinde Millet Mekteplerinin açıldığı bu anlamlı günde, geleceğimizin “Büyük ve güçlü Türkiye” sinin inşasında görev alacak, sağlam birer yurttaş olacak gençlerimizin yetiştirilmesine öncü olacak değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlarız.”