7 Mayıs 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Dalyan Köyü Muhtarlığından Öğrencilere Tablet Desteği”

Dalyan Köyü Muhtarı Sadi Çalıkoğlu, köyde ikamet eden ve uzaktan eğitim alan 50 ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisine tablet hediye etti.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgınının gölgesinde EBA üzerinden online olarak sürdürdüğü eğitime Ezine ilçesine bağlı Dalyan Köyü muhtarlığından anlamlı ve büyük destek geldi.

Dalyan Köyü Muhtarlığı tarafından köyde ikamet eden ve koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim alan ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 50 öğrenciye eğitimlerinin aksamaması için tablet hediye edildi.

ÇOCUKLARIMIZ EĞİTİMLERİNİ SIKINTISIZ SÜRDÜRECEK”

Tabletlerin öğrencilere dağıtılması nedeniyle düzenlenen ve azalar Yaşar Ertürk, Hayri Pala ve Fatih Özden’inde hazır bulunduğu törende  açıklamada bulunan Dalyan Köyü muhtarı Sadi Çalıkoğlu, ” Tüm insanlığı esir alan koronavirüs salgını, sosyal ve ekonomik yaşamla birlikte eğitimi de etkiledi. Öğrencilerimiz bu süreçte Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni sistemi olan uzaktan eğitime geçti. Okulların ne zaman ne şekilde açılacağı henüz net değil. Bizde köy muhtarlığımız olarak köyümüzde ikamet eden ilk, orta ve lise öğrencilerimizin uzaktan eğitimlerine destek olmak için tablet ihtiyaçlarını gidermeye karar verdik.  İnşallah, yapacağımız bu katkı ile çocuklarımız eğitimlerini sıkıntısız bir şekilde sürdürecek. Evlerinde hastalık riski olmadan çalışabilecek. Artık canlı ders anlatımlarına kendi tabletleriyle ulaşacaklar. Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim geleceğimiz. Eğitime yapılan yatırım ve destek yarınlarımıza yapılan yatırımdır. Tabletlerimizin temini noktasında bize destek sunan iş insanlarımız Dalyan Restorant Murat Kuşçu, Çınar Gayrimenkul Nuri Kuşçu ve Tolga Alaca’ya, Dalyan Kayıkhane Restorant Şafak Marangoz’a, Makara Restorant Özgür Aksu’ya, 618 Restorant Ekrem Gönüllü’ye, Akyüz Emlak Muaz Akyüz’e, Ütopya Kamp Hakan Turgay’a ve vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. İnşallah muhtarlığımız olarak bu süreçte öğrencilerimizin eğitim ve öğretim ihtiyaçları noktasında her zaman yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimize sağlıklı günler temennisiyle başarılı bir eğitim öğretim yılı diliyoruz” dedi.