17 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 8 Mat Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kahrıman mesajında şunları ifade etti ;

“Kadınlar aile ve toplum yapısının temel taşıdır. Ailenin ve toplumun temelini oluşturan kadınlar bugün bilimden sanata spordan edebiyata siyasetten ekonomiye kadar hayatın her alanında tam manasıyla iz bırakmaktadır. Cennet vatanımızın geçmişine dönüp bakıldığında Türk kadınının vatanına ve milletine ne kadar önemli hizmetlerde bulunduğu görmek mümkündür. Türk kadını kahramanlığı ve vatanseverliğiyle adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)  bir hadisinde “Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâhtan korkunuz. Zîrâ siz onları Allâhın bir emâneti olarak aldınız.”demiştir. Bu hususta kadınların bir kez daha dünya üzerinde ne kadar değerli olduğu anlatılmıştır.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ise bir sözünde Milletimiz güçlü bir millet olmaya azmetmiştir. Bunun gereklerinden biri de kadınlarımızın her konuda yükselmelerini sağlamaktır ifadelerine yer vermiştir. Kadınların toplumda daha fazla iz bırakması için tüm gücümüzle desteklemeliyiz.

Türk tarihinde kadının önemi ve yeri büyüktür. Kadın baş tacıdır.Türk ve İslam tarihin de topluma yön veren destan yazan kadınlarımız Hz.Hatice, Hz Aişe, Hz.Fatma akla gelen ilk isimlerdir. Tomris Hatun, Hayma Ana, Zübeyde Hanım, Nene Hatun, Kara Fatma, Şerife Bacı gibi isimler tarihimizde fedakarlık, cesaret iffet abideleridir.

Kadın ailedir, kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın vatanın ve geleceğin teminatıdır.
Türk aile yapısının çekirdeğini oluşturan kadınlarımız toplumun en önemli yapı taşlarındandır. 

Bu duygu ve düşüncelerle yüreklerindeki sevgiyi ve şefkati karşılık beklemeden bizlere yaşatan tüm annelerimizi ve kadınlarımızı en kalbi duygularımla selamlıyor 8 Mart Kadınlar Gününü tebrik ediyorum”