24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ANIL KAHRIMAN, REGAP KANDİLİ MESAJI

ANIL KAHRIMAN, REGAP KANDİLİ MESAJI

 

07042016_1_0009

 

 

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, “Üç Ayların” başlaması ve Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Mübarek Üç Aylar’ın başlangıcı olan Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Anıl Kahrıman, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

 

Üç ayların asırlardır ülkemizde ve tüm İslam âleminde haramlardan vazgeçme ve kötülüklerden uzaklaşma çabalarının yoğunluk kazandığı, iyilik ve hayır duygularının arttığı, yardımlaşmanın hat safhaya çıktığı önemli zaman dilimi olduğunu ifade eden Başkan Kahrıman mesajının devamında şu ifadelere yer verdi.

 

“Millet olarak dinimizde kutsal sayılan Regaip Kandili ile çok müstesna günlere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kandil olarak adlandırılan geceler, ışıklarıyla sadece karanlık gecelerimizi değil, aynı zamanda manevi feyziyle de bunalan gönüllerimizi aydınlatır. Toplumsal huzura vesile olan mübarek üç ayların başlangıcı Regaip Kandili mübarek Ramazan ayının da müjdecisidir.

 

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandili’nin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak bir ibadet şuuru içinde toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz. Kardeşlik ve beraberliğimizi güçlendirmeye, birlik ve beraberliğimizi korumaya gayret göstermeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.