24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ANIL KAHRIMAN,29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Ezine Ziraat Odası Başkanı Anıl Kahrıman, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Anıl Kahrıman mesajında şu ifadelere yer verdi.

“ 29 Ekim 1923; Türk Milleti’nin, yeniden doğduğu kutlu bir gündür. Viyana önlerindeki mağlubiyetten sonra hep geri çekilen ve sürekli toprak kaybeden bir Ulusun, Sakarya’da yeniden dirilişidir. Var olma ile yok olma arasında kalmış bir Milletin, “yaşlısıyla-genciyle, kadınıyla-erkeğiyle” topyekûn şahlanışının destanıdır. Şehit Mezarlarının çiğnetilmediği, Vatan Topraklarının işgal kuvvetlerinden temizlendiği, önemli bir virajdır. Türk Milleti’ni esaret altına almak isteyen Emperyal Güçlere karşı verilen, milli bir mücadeledir. Bizi tarih sahnesinden silmek isteyen ve Türk’e kefen biçmeye kalkan Batılı Devletlere Dumlupınar’da vurulan, tarihi bir tokattır.

96 yıl önce tüm dünyaya karşı kazanılan, büyük bir zaferdir. Türk Milleti “dün olduğu gibi bugün de” istiklali ve istikbali uğruna canını seve seve vermeye hazırdır. Türk Milleti’nin Anadolu Topraklarında “Selçuklu ile başlayan, Osmanlı ile devam eden ve Türkiye ile taçlanan” 1000 yıllık kesintisiz egemenliğini sonlandırmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecek ve inşallah ebediyete kadar; Bayrak inmeyecek, Ezan dinmeyecek, Vatan bölünmeyecek ve Türklük silinmeyecektir.

Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğü için çok önemli milli bayramlardan birisi olan bu anlamlı günün, yurdun her tarafında hak ettiği değer verilerek görkemli bir şekilde kutlanmasını bekliyor, bizlere bu Cennet Vatanı kanı ve canı pahasına miras bırakan başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm Şehitlerimizi, Gazilerimizi ve kahraman askerlerimizi” rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”