Cum. Oca 17th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Assos-Behramkale-Kadırga Koyu Turizm Yolu, Bölge Turizmini Canlandıracak

1 min read

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Assos-Behramkale Yolu Standart İyileştirme çalışmaları kapsamında Karayolları Şube Müdürlüğü ve Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından yapımı devam eden yol çalışmalarını inceledi.

Çanakkale İl Özel İdaresi tarafından altyapı ve standart iyileştirme çalışmalarının bitirilmesinin ardından Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü tarafından terasman kotuna getirilme ve Alt temel çalışmaları devam eden Assos-Behramkale yolu yolunda yapılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Orhan TAVLI, Karayolları 14. Bölge Müdürü Turgay Çolak ve Karayolları 142.Şube Şefi Orhan Yıldız’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

14. Bölge Müdürlüğü tarafından statik kaplama asfaltlama çalışmaları Kurban Bayramına kadar bitirilecek olan Assos-Behramkale yolu, Assos, Kadırga Koyu, Sivrice, Sokak Ağzı,  Babakale, Gürpınar, Tuzla gibi turizm bölgelerine giden vatandaşlara daha güvenli ve konforlu bir sürüş keyfi ile hizmet edecek.

Çanakkale’nin tarih ve turizm bölgelerinin arasında önemli bir yere sahip, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesinde yer alan Assos Antik kentini UNESCO Dünya Kültür Mirası Daimi listesine girmesi için Çanakkale Valiliği olarak bölgede gerekli altyapı ve üst yapı çalışmalarına devam edileceği belirtildi.

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.