22 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYHAN GİDER ; “CHP’DEN YİNE BİRLİK GÖREMEDİK, PKK’DAN 3-5 OY İÇİN, BİLDİRİYE İMZA ATMADILAR”

Milletvekili Ayhan Gider, Lapseki’de Teşkilat Buluşmasında Konuştu; “‘PKK’dan 3-5 Oy İçin Bildiriye İmza Atmadılar”

Lapseki’de AK Parti ilçe teşkilatı üyeleriyle kahvaltıda buluşan Milletvekili Gider, gündemi değerlendirerek yerel seçimde Lapseki’deki hedeflerini açıkladı.

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, dünyanın farklı bir dönemden geçtiğini belirterek, “Bir anda çok kısa bir süre içinde dünyanın gözü önünde İsrail 20 bin kişiyi katletti, 50 bin kişiyi de yaraladı. Hayatını kaybedenlerin sayısı Lapseki nüfusu kadar.  Dünyanın bir an önce aklını başına alması gerekiyor. Allah’tan aklıselim gençler ve insanlar var. Dünyada protestolar devam ediyor. Bu zulme son vermesini diliyorum.” diye konuştu.

“PKK’DAN 3-5 OY İÇİN, BİLDİRİYE İMZA ATMADILAR”

Uzun süredir sesini kesmiş olan PKK’nın son dönemde ABD’den aldığı destekle saldırıya geçtiğini ifade eden Gider, şunları kaydetti: “Şehitler verdik. Bu şehitleri verirken bile HADEP’den, DEP’ten neyse artık adı batsın yeni adı, ondan bir ümidimiz yok ama CHP’den yine destek göremedik, yine birlik göremedik, yine kardeşlik göremedik o bildiriye imza atmamak için. Yerel seçimde PKK destekçilerinden 3-5 oy devşirebilmek için yine uzak durdular, yine saçma sapan lafların arkasına sığındalar. İnşallah 2024 yılında Rab’bim onlara akıl ihsan eylesin.”

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK TÜRK MİLLETİNİN ORTAK DEĞERİDİR”

Dün akşam Fenerbahçe-Galatasaray arasında oynanacak Süper Kupa Finali’nin iptal olmasına değinen Gider, “Dün bir kriz yaşandı. Parti sözcümüz açıklamasını yaptı. Atatürk bu milletin ortak değeridir. Bununla ilgili bizim tartışmamız hiç olmadı. Benim çeşitli vesilelerle verdiğim bir çok beyanat vardır bununla ilgili ve tekrar ediyorum. Partiler gelir geçer, bir çok lider geldi geçti. Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeridir. Mustafa Kemal Atatürk’ün herhangi bir gruba, herhangi bir partiye mal edemezsiniz. Cumhuriyetin kurucusu ve banisidir, Osmanlının da paşasıdır. Dolayısıyla bu toplumun tüm kesimleri tarafından kabul görmüş liderimizdir. Bunun üzerinden ne siyaset yaparız ne de siyaset yaptırırız. Partimiz bu konuda tavrını çok net bir şekilde ortaya koymuştur” değerlendirmesinde bulundu.

“LAPSEKİ DÜNKÜ LAPSEKİ İLE KIYASLANAMAYACAK BİR YER”

Lapseki’nin siyasetteki öneminin büyük olduğuna değinen Gider, şöyle devam etti:

“Bu işler nüfusla, kalabalıkla olmaz. Lapseki ilçesi, 1980’den önce kadın milletvekili çıkarabilen bir ilçe. Siyasetle iç içe bir ilçe. AK Parti kurulduğu zaman ilk milletvekilimiz Mehmet Daniş, Lapsekili. Bir başka Lapsekili olan 11 yaşında bir çocuk valizini alıyor, buradan İstanbul’a gidiyor yatılı okula ve grup başkanvekili olarak dönüyor. Bu, Lapseki için büyük bir şeref. Bülent Bey, İstanbul’da bugüne kadarki ve inanıyorum bundan sonra da en genç teşkilat başkanı. Ondan sonra da daha genç teşkilat başkanlığı yapan birinin olacağını tahmin etmiyorum. O makamlara torpille gelemezsiniz. Emeğinizle, tırnaklarınızla gelirsiniz. Ondan sonra da Türkiye’de AK Parti’nin en uzun süre grup başkanvekilliğini yaptı.”

Lapseki’ye yapılan yatırımların büyük bir bölümünü, İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan’ın hizmet olarak getirdiğini belirten Gider, “Resmi göreviyle ilgili değil daha önceki gönül ilişkilerini kullanarak getirdi. Bugünkü Lapseki dünkü Lapseki ile kıyaslanamayacak bir yer. Ben hepiniz adına ona tekrar teşekkür ediyorum. Sağ olsun, var olsun.” dedi.

“BİZ, BİZİ YEMEZSEK YAPARIZ”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, konuşmasına şöyle devam etti:

“Gönüllü insanlar oldukça, bu neşe ve çalışma azmi oldukça biz bir yol kazasına kurban giden iki beldemizi tekrar alırız. İnşallah bu seçinde üç il genelin, üçünü de alırız. Bunun önünde CHP diye bir engel yok. Bunun önünde İYİ Parti diye veya bir başka parti diye bir engel yok. Eğer bunu yapamazsak önümüzdeki tek engel kendimiziz inşallah bu seçimde. Biz, bizi yemezsek bunu yaparız. Sıkıştığımız zaman başvuracağımız tek yer var, kurucular. Birbirimizle anlaşamadığımız zaman onlara soracağız.”

Toplantıya, AK Parti Çanakkale İl Başkanı Naim Makas, Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz, AK Parti Lapseki İlçe Başkanı Hasan Engin, İl Genel Meclisi Başkanı Nejat Önder, AK Parti Lapseki kurucuları, il genel meclisi üyeleri, belediye başkan adayları, teşkilat üyeleri ve partililer katıldı.

 

About Post Author