15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AYTOP VE UYSAL,CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

AK Parti Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Hasan Hüseyin Aytop ve Bahri Uysal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 93. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Aytop ve Uysal mesajında şu ifadelere yer verdi.

“19 Mayıs ruhu ile başlanan bu şanlı yolda yakılan meşale 29 Ekim 1923’de yurdun her yerine ışık saçmıştır. Bizlerde bu gün bu aydınlık şemsiyesinin daha da genişlemesi ve her bir noktaya ulaşması için durmak bilmeden çalışmaktayız.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her bir bireyi sevinçte, kederde, zor günde ortak kader anlayışına sahip çıkarak, binlerce destan gibi günlerin ardından Cumhuriyetimizi bu günlere getirmiştir.

Bugünde 91 yıl önce bir milletin tüm evlatlarınca söylenen “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” anlayışına sahip çıkıp milletin iradesine inanarak yürütülen çalışmalar ile Cumhuriyet milletin aracısız seçtiği Cumhur ile buluşmuştur, Demokrasi ile taçlandırılmaktadır. Ülkemizin geleceği her geçen gün daha da müreffehtir.

Cumhuriyetimizin 91. yılında Ülkemiz top yekun olarak 2023 Türkiye’sinin hedeflerine koşar adım ilerlemektedir.  Hedeflerimiz büyüktür, ancak güç değildir, bizim milletimize olan inancımız tamdır.

Ekonomik gelişmesini ve demokratik gelişmesini süratle bir arada gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti gelecek nesiller için refah tohumları saçmaktadır,  daha da ilerisi için mücadele etmemizi teşvik edecek nüveler  ise hazine bildiğimiz tarihimizde gizlidir.

Türkiye Cumhuriyetini kuran ve yücelten başta M. Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın kazanılması ve Cumhuriyetimizin kurulması için canlarını feda eden aziz şahitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve ulusumuzun Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz.

About Post Author